iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II]Montaż gniazda akcesoriów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

[Scenic II]Montaż gniazda akcesoriów

Post autor: andrzej27r »

Od zakupu auta planowałem zamontowanie gniazd do podłączenia akcesoriów dla swoich szkrabów . Ze schematów wynika że zasilanie wychodzi ze skrzynki bezpieczników pod fotelem kierowcy ,instalacja dość prosta .
tu foto :
Obrazek
jeśli się okaże ,że mam instalację gotową to być może zakupię gotową listwę z gniazdami ,albo gniazda z laguny bo bardziej mi się podobają .
z ciekawości rozebrałem tą listwę dzisiaj w swoim aucie
Obrazek
przy okazji zobaczyłem jak się demontuje siedzenia ,dokładnie obejrzałem otwór w którym powinien być panel z gniazdami ,ale wtyczek nie widać ,chyba trzeba zdjąć wykładzinę by zerknąć głębiej
Obrazek
widać jakąś wiązkę przyczepioną, ale wtyczek nie udało się namierzyć .W każdym razie jeśli pod siedzeniem w skrzynce bezpieczników pod miejscem na bezpiecznik idą kable to instalacja raczej powinna być .Porównałem tą listwę z krótkim sceniolem sąsiada akurat tu są inne ,tym bardziej jeśli ma się szuflady z tyłu
Przyszedł czas skończyć projekt ,więc wyciągnąłem plastikową listwę pod siedzeniami i zabrałem się za wiercenie otworów pod zapalniczki :
Obrazek
na początku próbowałem wiertłem 25 mm,jednak nie szło to najlepiej ,otwornicy takiej też nie udało się zmontować,więc otwór został wycięty nożykiem :
Obrazek Obrazek Obrazek
Chwila pracy i oba gniazda zamontowane
Obrazek Obrazek
Jakby kogoś interesowało co jest pod tapicerką w okolicy siedzeń ,to powiem,że poza wiązką do pompy i instalacją na tył auta nic niema .
Obrazek Obrazek

Obrazek
efekt końcowy :
Obrazek Obrazek
zasilanie gniazd chwilowo podpięte pod wtyczke podłokietnika .

ODPOWIEDZ