iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: campino »

No i powiedz sam MarcinD, różnica zajeb***a, nie ? :D
Co prawda światło ledów w porównaniu do zwykłych jest bardziej białe i jaskrawe , trochę jak w trupiarni. Ale ogólnie moim zdaniem wszystko na duży + . Jest jasniej co się sprawdza bardzo dobrze z tyłu ( np. żona majstruje przy dziecku ) , jak i z przodu na punktuwce dla pasażera. W bagażniku tez jest jaśniej.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: MarcinD »

Zdecydowanie lepiej to wygląda, i co ważne u mnie w aucie w nocy jest teraz jaśniej. I jeszcze jedno - plastik przy żarówce był u mnie nieco zdeformowany od temperatury żarówki!

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: ZygaM »

Tak na dokładkę, powiem tylko, że ja sobie wymieniłem tą pseudo soczewkę na szkiełko i mam teraz z obu stron szkiełka.
A te lampki z tyłu można na dwa sposoby wyjąć. Wyjmujesz samo szkiełko, podważając z jednej strony. Tylko uważaj, ono wyskoczy tylko z jednej strony, bo z drugiej jest zakończone jakby bolcem (oczywiście to jest całość wylana z jednego materiału). Tak więc z tylko jednej strony podważasz. Ja u siebie uszkodziłem jedno szkiełko, bo poprzedni właściciel pomieniał odwrotność całej obudowy. Próbuj z jednej albo z drugiej, nic na siłę.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: MarcinD »

zyga2231 pisze:pseudo soczewkę na szkiełko
Jakie szkiełko tam włożyłeś?

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: ZygaM »

Jakie szkiełko włożyłem? Kupiłem sobie za grosze drugą kompletną lampkę i z tej kupionej przełożyłem, takie samo jak jest na stronę pasażera, teraz na obie strony mam identycznie. Fajnie się zgrało, bo tą co dostałem jest lekko ciemniejsze szkiełko. Jak ktoś chce mogę mu odstąpić dwa wkłady soczewkowe i podstawę lampki (nie to co jest w kolorze szarym, ale całe to czarne ustrojstwo z uchwytami na żarówki).
Obrazek
Można zamienić nawet same wkłady miejscami, jedyny mankament, to po jednej ze stron nie pamiętam z prawej czy z lewej w oprawce, jest inna szerokość jęzorka (niebieski paseczek), ja wyciąłem, ale nic nie brzęczy czy stuka. Jak wyjmiesz i przymierzysz, albo dobrze się przyjrzysz widać gołym okiem.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: campino »

A mi prawdę mówiąc ta soczewka odpowiada. W połączeniu z ledówką w środku świeci mocnym białym światłem a wiązka światła skupiona jest jak by na udach pasażera przez co jak w czasie jazdy pasażer chce np. poczytac książkę lub popatrzeć na mapę to może swobodnie kożystać z lampki a mnie to nie oślepia jak w innych samochodach.
Ale to kwestia upodobań i praktycznego punktu widzenia.
Fakt faktem że o takiej sprytnej podmiance nawet bym nie pomyślał ;)
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: MarcinD »

No ja się właśnie zastanawiam, co zrobić, bo soczewka dla pasażera daje tak marne światło, że jak pasażer czegoś poszukuje to i tak włączam główne ;).

markkato

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: markkato »

Czyli wszyscy są zadowoleni z oświetlenia ledowego :) Ja się tak jeszcze zastanawiam, że jak mi fundusze pozwolą, to z tyłu wymienię sobie te żaróweczki na jeszcze mocniejsze z diodami smd, bo czasem z tyłu jak szukam czegoś na podłodze przydałoby się jeszcze więcej światła.

Tyle że na razie cena parenaście złotych za sztukę. Konkretnie chodzi mi o takie:
Żarówki wnętrza wymienione na mega mocne SMD
Panel Led przeznaczony do montażu w samochodach z końcówkami W5W C5W T4W
---------------------------

teflon9

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: teflon9 »

No ja w moim Grandzie z 2005 zrobiłem coś takiego :) tutaj proszę podaję link http://megane.com.pl/topic/29312-jasnie ... ge__st__64

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: mariusz1500 »

Ja mam namiar na kol. z innego forum co robi wynalazki na płytkach i wstawia w nie diody smd i świeci to rewelacyjnie :D

nie mam na razie kasy żeby do siebie do auta zamówić, u niego oczywiście komplet oświetlenia w aucie schowek bagażnik i wnętrze kosztowało jak z nim pisałem coś ok 100zl nie wiem jak teraz sobie liczy
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

teflon9

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: teflon9 »

Około 100zł piszesz. No to nie wiem co on takiego wspaniałego montuje na tych płytkach. U mnie za jeden punkt oświetlenia wychodzi 0,95zl. I teraz razy to trzy, bo tyle jest pkt. z przodu to daje razem 2,85zł, no i oczywiście moja praca. W moim przypadku ja robię dla siebie i nie jest to gotowiec na zasadzie KUPUJĘ-STARE WYCIĄGAM-NOWE MONTUJĘ. Nie neguję fachowości osoby, która te płytki wykonuje tylko z tą cena to wg. mnie lekka przesada. No ok ktoś musi na tym zarabiać, tą droga idąc to ma sens, bo jak po koleżeńsku to troszkę mógł by opuścić. A tak to wygląda u mnie. http://media-cache-ec3.pinimg.com/origi ... 222081.jpg

Awatar użytkownika
CZESIEK
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 14:20
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.4 16 V
Lokalizacja: Piaski/Świdnik
Kontakt:

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: CZESIEK »

mam zamiar wymienić sobie podświetlenie... i tak patrze na aukcjach i za duży wybór :P może ktoś doradzi... czy takie 3 ledowe wystarcza czy lepiej parę złotych dołożyć i zamówić 6 led? bo tak zmierzyłem to żarówka ma 38 mm
cczy może wybrać 3 smd? http://allegro.pl/led-c5w-c10w-3-smd-za ... 73103.html

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Scenic I ph II] wymiana oświetlenia

Post autor: ZygaM »

Odgrzewam kotleta
Kolega mi polutował taśmy led. Kupił długą taśmę, białe ciepłe, pociął na kawałki (wyszły po 3 ledki na taśmę) połączył po dwie taśmy i jest w aucie super.
Tu wrzuciłem filmik (pobliczny). Napomknę tylko jeszcze, że pewnego wczesnego ranka, jak wyjeżdżałem z do pracy o 5-ej, na dworzu było -5 stopni, ciemno, otworzyłem auto z pilota, wyglądało jak statek UFO.
https://plus.google.com/u/0/10686973501 ... 8979865674
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ