iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE SCENIC 1.9 DCI 01r.] JAKI AUTOALARM

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mariowawka

[MEGANE SCENIC 1.9 DCI 01r.] JAKI AUTOALARM

Post autor: mariowawka »

Cesc!
Po pierwsze to chacialem jakos sprawdzic czy mam jakis alarm.Jak to zrobic?Immobilajzer mam napewno, centralny zamek tez. Alarm tez by sie przydal. Czytalem,ze sa takie ktore po zalaczeniu domykaja szyby, a to by mi sie przydalo?Moze mi ktos cos polecic i pomoc???

G-Boy

Post autor: G-Boy »

jesli masz w kabinie dwia takie dinksy na slupkach - wygladajace jak mikrofony - to masz alarm :P A dwa - zamknij auto i otworz z kluczyka drzwi - bez uzywania pilota ;) jak zacznie wyc to masz alarm. Oczywiscie poczekaj po zamknieciu minute az sie alarm uzbroi ;)

Ostatecznie wybij szybe i sprobuj ukrasc wlasne auto - to sie przekonacz czy masz alarm i jak zadziwiajaco sprawdzie czasem dziala policja :P (joke) roll

mariowawka

Post autor: mariowawka »

to nie mam niestety tych dinksow :D Mam za to na desce rozdzielczej miedzy obrotomierzem, a predkosciomierzem taka czerwona diode, ktora miga praktycznie od razu po zagaszeniu silnika.Moze wiecie czego jest komunikatem?W takim razie znacie jakis alarm godny polecenia,bo pewnie te fabryczne do tanich nie naleza?

G-Boy

Post autor: G-Boy »

hm..dioda to immobiliser - zajrzyj do instrukcji auta. A alarm.hmm..czy jest sens zakladac? Jak beda chcieli to i tak Ci zwina auto/radio/*inne i alarm nic nie da. A jak juz - to zaloz zwyklego wyjca, prostego w swej konstrukcji - czyli otwarcie drzwi =wycie , czujnik pojemnosciowy - czyli ruchu wewnatrz = wyje, mozesz opcjonalnie dac czujnik wstrzasowy - czyli przy zbiciu szyby bedzie tez wyc - ale to raczej powoduje falszywe alarmy - jak przejedzie ciezarowka obok i zatrzesie autem/okolica.

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Ja w moim scenicu mam alarm oryginalny z renault! Tak jak G-Boy wspominał mam te dwa mikrofony :D Czerwona dioda o której mówisz to chyba w każdym scenicu jest bo szwagier ma RX4 i ma to samo i ona zaczyna mrugać zaraz po zgaszeniu silnika! A wracając do alarmu- pierwszy właściciel od którego kupiłem auto zakładał zaraz po zakupie reni alarm u dilera w Zabrzu na co mam fakturę. We wrześniu 2003 r. zapłacił za alarm samochodowy- "COBRA*8265" -555,27 zł + montaż 240,21. Są to oczywiście ceny netto, czyli razem po dodaniu VATu daje nam astronomiczną kwotę 970,49 zł!!!!! Alarm fabryczny ma o tyle wielką zaletę że uruchamiany jest z kluczyka-pilota tym samym guzikiem co centralny i nie potrzeba dodatkowych pilotów. Sam osobiście nigdy bym czegoś takiego nie zakładał bo podobnie jak G-Boy myślę że alarm nie powstrzyma złodzieja. Jedynie fajnie "pipczy" przy otwieraniu i zamykaniu auta. Pozdrawiam
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

zamiast alarmu - pogadaj z jakims sprytnym elektrykiem niech Ci zalozy odciecie np zasilania do kompa czy cos - i w formie kluczyka ktory zawsze mozesz wyjac i auto nie pojedzie - nawet jak zostanie podmieniony komp czy cos.. Jak przedmowca wspomnial..fajny dinks..ale w dzisiejszych czasach chyba bardziej na pokaz niz do skutecznego dzialania..tym bardziej ze alarmy mimo wszystko sa niedoskonale, z czasem zaczynaja dawac falszywe alarmy i wkurzaja sasiadow na osiedlu ;)

kacper.grabowski

Post autor: kacper.grabowski »

A jeżeli chcesz alarm, to najepiej kup zwykły zestaw i zamontuj go sam.
W serwisie centralkę alarmu standardowo umieszczą zapewne za zegarami, a to jest pierwsze miejsce gdzie "zainteresowani" szukają, i dobrze jest zamontować przynajmniej dwa czujniki pod maską.

mariowawka

Post autor: mariowawka »

Moze te odciecie jest rzeczywiscie dobrym rozwiazaniem...Wsumie to nawet mam znajomka,ktory zakladal mi odciecie paliwa pare lat temu w oplu to moze by sie znal jak zrobic z zasilaniem kompa...Dzieki G-Boy Oczywiscie reszcie tez,bo warto przemyslec rozne rozwiazania!

ODPOWIEDZ