iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1,6 16V 2004] siłowniki do klapy bagażnika, roleta

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
smakosz_piwa

[Scenic 1,6 16V 2004] siłowniki do klapy bagażnika, roleta

Post autor: smakosz_piwa »

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem w/w Reni niestety ma kilka braków oraz problemów z następującymi częściami:
- banan nie blokuje się klapa bagażnika podczas podnoszenia myślę że to siłowniki, co mogę z nimi zrobić można naprawić czy kupić nowe? jeśli kupić nowe to gdzie i jakie (model, numer katalogowy itd). Czy ewentualnie cały zabieg wymiany jest prosty czy trzeba udać się do ASO
- banan brakuje mi rolety do bagażnika - jaki powinien być rodzaj czy typ (jakiś numer identyfikacyjny)
- banan nie składa mi się roleta w tylnych prawych drzwiach co z tym zrobić? można naprawić czy tylko wymiana na nową?
Dodam że jeśli ktoś może to proszę o podanie adresu do serwisu u którego można to zrobić solidnie, profesjonalnie i za rozsądne pieniążki (W-wa i okolice)
z góry wszystkim dziękuję za poświęconą chwilę i ewentualną pomoc - POZDROWIENIA DLA KLUBOWICZÓW

chrzan49

Post autor: chrzan49 »

1.Siłowniki tylko nowe.Montowane sa na zaczepach lulowych ale aby zdjac trzeba śrubokrętem podważyc i wysunąc do góry sprężynę blokujaca w kształcie litery U.Nie zgubić! I tak robimy na obu koncach.Oczywiście przed zdjeciem siłowników ,porządnie deską podeprzeć klapę bo łeb utnie!Montaż nowego jest prosty.Zakładamy końcówkę na kulkę i KONIECZNIE wciskamy sprężynę.
Teleskopki kupisz na All lub odpowiedniki w sklepach motoryzacyjnych.Koszt około 30 zł sztuka.W ASO ogolą Cię z kasy ale warto zapytać.
2.Roletkę w drzwiach przy minimum wiedzy technicznej naprawisz sam.Ceny w AsO są porażające.Musisz zdjąc tapicerkę a potem małe miki .
3.Warsztatów w Wa-wie nie znam
Pozdrawiam

smakosz_piwa

Post autor: smakosz_piwa »

dzięki za odpowiedź, ale cenę za siłowniki to podałeś naprawdę atrakcyjną, ja takich nie znalazłem na all i nigdzie indziej. jakbyś coś znalazł do podeślij inf. będę wdzięczny.
Przypominam że jest to rocznik 2004 i taka cena to jest dla rocznika poniżej 2003 ale nie mam pojęcia czy te pasują i są takie same. Może ty się orientujesz? Daj znać jak coś.
pozdrowienia

chrzan49

Post autor: chrzan49 »

Witam ,też jestem Smakoszem zwłaszcza z małych browarków.Siłowniki sa w wiekszosci standaryzowane i niewiele samochodów na nietywowe mocowania.Jedynie co musisz zrobić to sprawdzić czy masz zaczepy kulowe po obu stronach,zmierzyć siłownik przy pełnym otwarciu i dobrać z katalogu np fabryki w Krośnie.Pogoogluj nieco i wszystko jasne.Numery aukcji na all podam później.Jezeli natomiast masz jakieś inne zaczepy w co watpię to tylko ASO ale lepiej sklepy sprzedajace części do Renault bo w ASO ceny sa CHORE!
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ