iparts></a>
<a href= francuskie

[scenic II 1,9 dci 04r] wiązka fotela kierowcy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
robert70

[scenic II 1,9 dci 04r] wiązka fotela kierowcy

Post autor: robert70 »

Witam , mam problem z wiązką fotela kierowcy Grand scenic 1,9,dci 2004, a mianowicie po długich poszukiwaniach przyczyn pojawienia się komunikatów o poduszce, pasach itd okazało się że przełamała się wiązka od fotela kierowcy która wchodzi w kostkę pod fotelem kierowcy w schowku, niestety jako że jest tam dużo kabelków niebieskich i czarnych powstaje pytanie jak to połączyć bez uszkodzenia elementów wyposażenia fotela lub ich uruchomienia, dowiadywałem się w servisie o taką wiązkę ale podobno nie występuje jako oddzielna, na internecie znalazłem z używki ale nie ma żadnej gwarancji co do typu wyposażenia i sprawności, może ma ktoś dostęp do rozpisanej kostki połączeń, i tak chyba nie obejdzie się bez rozbiórki fotela ala smierc , a to może być czasochłonne. wg tego co wiem to mam poduszkę, napinacze, czujnik położenia fotela driver
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 maja 2011, 15:04 przez robert70, łącznie zmieniany 1 raz.

Jabadu

Re: wiązka fotela kierowcy scenic 1,9 dci 2004

Post autor: Jabadu »

Z tymi kostkami zawsze były jaja.. Ot bubel od renaulta.. co do samej wiązki - ASO chrzani do bólu, bo mi wymieniali kiedyś w megance taką wiązkę, nie ma z tym większych kłopotów. (na gwarancji - przyczyna - wspomniana właśnie kostka pod siedzeniem). Generalnie odepnij aku i już możesz działać - wyjścia są dwa - albo znajdź uszkodzony kabelek i napraw go - lutując lub korzystając z metody na zagniatanie w specjalnych łącznikach elektrycznych - wtedy praktycznie masz pewne i solidne połączenie mechaniczne (jak oryginał). Pozwoli Ci to na ominięcie uszkodzonego kawałka przewodu, możesz też połączyć go na stałe. Drugie wyjście - to wywal całkowicie kostkę i polutuj kabelki. Schemat? Jeśli będziesz po jednym kabelku odcinać z obu kostek i po kolei lutować - to obejdzie się bez schematu i unikniesz pomyłki.
Nie pamiętam dokładnie, ale fotel odkręca się 4 śrubami i potem wraz z szynami, możesz przechylić do go tyłu i masz eleganckie dojście do wiązki ;)

Aha...wskazówki bezpieczeństwa:
ODEPNIJ AKUMULATOR - to podstawa.
ubierz się w ciuchy, które nie elektryzują sie zbytnio :)
staraj się być w aucie w takiej pozycji, aby w razie odpalenia poduszki w oparciu siedzenia nie uderzyła Cie ona.
aha..i otwórz jeszcze jedno lub dwa okna w aucie - w razie wystrzelenia poduszki nadmiar powietrza z kabiny swobodnie wyleci ;)

Daj znać czy się udało :)

robert70

Re: wiązka fotela kierowcy scenic 1,9 dci 2004

Post autor: robert70 »

dzięki Jabadu za info ale w tym problem że po zdjęciu oklejki z wiązki okazało się że wszystkie kabelki są przełamane i teraz jest pytanie który niebieski i który czarny ze sobą łączyć a bez schematu przyłącza w kostce to raczej trudno.

JAJONASZ
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2020, 16:59

Re: [scenic II 1,9 dci 04r] wiązka fotela kierowcy

Post autor: JAJONASZ »

Witam, podepnę się pod temat
Problem jest taki że mam polutowane kabelki na krótko bez wtyczek a wywala mi błąd DF065 "OBWÓD CZUJNIKA OPLOZENIA FOTELA KIEROWCY/PASAŻERA" i nie idzie błędu skasować
Dodam że czujnik sprawdzony i jest sprawny mało tego jeżeli wytnę czujnik pod fotelem kierowcy to pokazuje dwa błędy DF065
czy po stronie pasażera też jest owy czujnik?
Prawdo podobnie mam fotel z anglika i czujnik jest na szynie ale niestety brak instalacji która wychodzi z podlogi z góry dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ