iparts></a>
<a href= francuskie

[SCENIC 01r.] - PROBLEM Z ANTENĄ

Moderator: Grupa Moderatorów

mariowawka

[SCENIC 01r.] - PROBLEM Z ANTENĄ

Post autor: mariowawka »

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Reni :D Ja podziwiam jej uroki dopiero od kwietnia ale już się zakochałem ...... i udało mi się już coś popsuć :(

Najpierw chciałem spróbować odkręcic antenę żeby bez stresu wypucowano ją na myjni automatycznej ale okazało się, że nie powinienem tego robić, bo jest na stałe przykręcona(do dachu dla ścisłości)Zyskałem tyle,że zerwałem taki mały bolec ułatwiający ustawienie prosto anteny.Jakimś cudem znalazłem śrubkę w podsufitce zkręciłem ale oczywiście okazało się, że woda cieknie przez tą małą dziurkę po tym bolcu.Odkręciłem znów antenę ustawiłem ten bolec bokiem w tej dziurce i chciałem zkręcić ... tak zkręcałem, że zerwałem gwint w trzonku cry Proszę pomóżcie gdzie mogę kupić nową antenę (lub sam trzonek jeśli bat mogę okręcić ze starego trzonka)żeby nie narażać się na duże koszta.Mieszkam w Warszawie

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 października 2008, 14:25 przez mariowawka, łącznie zmieniany 4 razy.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

http://allegro.pl/item458506300_uniwers ... od_ss.html

proste? :) ewentualnie dowiedz sie ile oryginal kosztuje w aso - byc moze nie bedzie wiele drozszy.. Generalnie bedziesz musiec pruc tapicerke zeby na nowo kabel pociagnac...

mariowawka

Post autor: mariowawka »

Nie strasz mnie :( To nie bedzie dzobrze działać na kablu od starej anteny zdziwko

G-Boy

Post autor: G-Boy »

jesli sie da kabelek przelozyc- to jak najbardziej. A sadzac po konstrukcji anteny - kabelek bedzie do niej laczony na stale - wiec wymieniajac antene pewnie trzeba bedzie wymienic kabel. Rozbierz antene u siebie i obadaj. Jesli kabel daje sie oddzielic od anteny - to kup nowa, kabel przeloz i po sprawie ;)

mariowawka

Post autor: mariowawka »

Całe szczęście końcówką kabla jest coś a'la pierścień, który nakładasz na śrubę i skręcasz nakrętką.Tylko czy ta antena z linku http://allegro.pl/item458...pres_od_ss.html
napewno będzie pasowała do mojej Reni?

mariowawka

[SCENIC 01r.] - PROBLEM Z ANTENĄ

Post autor: mariowawka »

To już nikt mi nie pomoże?Renia bez anteny to jak Wodecki bez włosów!!!!

Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: xluki »

A moze na szrocie? Po co bawic sie w rozbieranie anteny? Zobacz na szrocie czy maja taka antene...
Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

uio

Post autor: uio »

Kup obojętne jaką antenę dachową.

scarab

Post autor: scarab »

uff to ja miałem trochę więcej szczęścia, też się siłowałem dzisiaj z anteną przed myjką ale nie chciała się odkręcić więc ją zostawiłem w spokoju, ale nie chcę mi się wierzyć że nie da jej sie odkręcić.
zaraz za tym ruchomym gniazdem wygląda na to że się tam odkręca, jeszcze spróbuję czymś złapać ( kombinerkami ) i odkręcić

mariowawka

Post autor: mariowawka »

uio pisze:Kup obojętne jaką antenę dachową.

Gdyby to było takie proste, to bym nie pisał takiego tematu :P Może zna ktoś sklep z Wawy lub internetowy z tańszymi częściami do Reni?

mariowawka

Post autor: mariowawka »

widze,że sam sobie muszę radzić ala

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Spokojnie, na pewno ktoś się znajdzie i zaproponuje jakąś cene:P Daj ogłoszenie w dziale kupie i czekaj :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

uio

Post autor: uio »

mariowawka, jeśli nie odkręcisz to za 20 oddam nie oryginał

mariowawka

Post autor: mariowawka »

generalnie to już wszystko jest odkręcone.Wsadziłem tylko ten gwint w diurę w dachu żeby woda się nie lała

miras

Post autor: miras »

Ja znalazlem na ALLEGRO gości z Krakowa którzy mają wszystko do SCENICA 2001r-bo ja akurat mam cos takiego 1.6 benzyna.Nawet śrubki mi posłali i inne rzeczy które potrzebowałem.Tel. 513854531.Są solidni i godni polecenia.Mnie nie zawiedli co chciałem to posłali i wcale nie drogo.POWODZENIA!Nie bedzie tak źle.POZDRAWIAM!Miras z Świerklan koło Rybnika. policja

ODPOWIEDZ