iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic IV] wymiana silnika wentylacji

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tostaler
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 4 stycznia 2022, 17:18
Renault: Scenic IV
Silnik: 1.6 tdci

[Scenic IV] wymiana silnika wentylacji

Post autor: tostaler »

Nowy rok zaczyna się ostro. Stworzenie weszło do auta w Sylwestra wieczorem i do niedzieli po południu naniosło dramatyczne ilości śmieci. Towar poupychany byle gdzie, ale głównie w kanałach dolotowych wentylacji (wnęki za silnikami wycieraczek). Objaw po odpaleniu nawiewu potężne wibracje deski. Pełno towaru w filtrze powietrza. Co mogłem oczyściłem. Wibracja pozostała. Wniosek- wymiana/ czyszczenie dmuchawy gdyż albo jest tam pełno towaru i on wibruje albo stworzenie uszkodziło łopatki i stąd utrata wyważenia wiatraka.
No i zaczyna się dramat. Silnik wydaje się być zamontowany od strony prawej (czyli schowek szuflada) dosyć wysoko w centralnej części deski.


Proszę o poradę JAK WYJĄĆ SCHOWEK.


Moje dotychczasowe działania doprowadziły do odkrycia że nie za bardzo jest opcja bez demontażu R-LINK (podejrzewane o trzymanie schowka plastiki wsadzone są pod plastikami centralnej części konsoli blokowanymi urządzeniem R-LINK.


A może ktoś wie JAK WYJĄĆ R-LINK (bez psucia najlepiej)?


Grzebałem po necie ale jak już gdzieś wyjmują to Megane (czyli inna obudowa). Główny problem mam z dostaniem się do górnych śrub mocujących (pomiędzy wylotami nawiewów po obu stronach wyświetlacza).

ODPOWIEDZ