iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I ph1 98r]Silnik po nagrzaniu nie ma mocy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
reverse1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2018, 19:31
Renault: Megane Scenic I
Silnik: 1600

[Scenic I ph1 98r]Silnik po nagrzaniu nie ma mocy

Post autor: reverse1987 »

Witam,
Mam następujący problem od jakiegoś czas jak tylko zrobię dłuższą trasę i silnik się mocno nagrzeje, zgaszę auto i odpalę ponownie to samochód kompletnie nie ma mocy :( tzn gaz do dechy nawet na 1 biegu i auto ma dosłownie zerowe przyśpieszenie, a jak tylko puszczę całkowicie gaz na luzie to od razu gaśnie. Jak zgaśnie to wtedy szybko przekręcam kluczyk, odpalam auto ponownie z gazem wciśniętym w podłogę i zapala, ale z całkowitym brakiem mocy.

Jak w trasie straci moc, to czasami jest tak, że po kilku kilometrach wraca moc i za jakiś czas znowu zaczyna jej brakować. Jak postoi całą noc to odpala i przyśpiesza bez problemu, jak tylko mocno się nagrzeje to znów jest te sam efekt braku mocy. Świece wymienione, przewody WN wymienione, filtr paliwa wymieniony, na pulpicie nie pokazuje żadnych błędów.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Scenic I ph1 98r]Silnik po nagrzaniu nie ma mocy

Post autor: Maciek R4 »

Jak z temperaturą jak się zagrzeje i traci moc - trzyma się czy spada?

Płynu w zbiorniczku wyrównawczym nie ubywa? Nie "gotuje się" płyn w zbiorniczku? Czy auto zaczyna kopcić po nagrzaniu się? Jeżeli tak, to jaki kolor dymu i zapach?


Mi to wygląda na upg lub samą glowicę - nagrzeje się i dochodzi do rozszerzania cieplnego i traci kompresje.
za duży obrazek

reverse1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2018, 19:31
Renault: Megane Scenic I
Silnik: 1600

Re: [Scenic I ph1 98r]Silnik po nagrzaniu nie ma mocy

Post autor: reverse1987 »

1. Temperatura się trzyma
2. Płynu nie ubywa jest jego tyle samo, i nie kopci to akurat jest bez zmian.

Miesiąc temu wymieniałem cewkę i ten sam problem zniknął, od kilku dni znów ten same problem jak się silnik nagrzeje to traci moc i nie zawsze tak jest, że mocno nagrzany traci moc...

ODPOWIEDZ