iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I 98r, 1.6]Padający licznik głośny wydech i przewody WN

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
reverse1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2018, 19:31
Renault: Megane Scenic I
Silnik: 1600

[Scenic I 98r, 1.6]Padający licznik głośny wydech i przewody WN

Post autor: reverse1987 »

Witam,

1. Jakiś czas temu kupiłem renault megane scenic I i mam już nim problemy. Mianowicie jakiś czas temu pękł mi łącznik rur układu wydechowego który jest na wysokości kierowcy pod autem, założyłem nową opaskę zaciskową, ale auto pozostało dość głośne. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, skoro rura wydechowa została połączona takim łącznikiem.

2. Ostatnio odpaliłem auto, dotknąłem przewód WN i kopnął mnie dość mocno prąd, tzn przewody WN do wymiany?

3. Od jakiegoś czasu czasami głupieją mi obroty, myślicie, że to wina przebicia na WN czy np silnik krokowy?

4. Ostatnia rzecz w momencie jak auto mi się nagrzeje to licznik przestaje wskazywać prędkość, czasami się obudzi i po chwili pada. Jak auto ostygnie i odpalę to do momentu rozgrzania znów działa. Wydaje mi się, że to może gdzieś kwestia przewodów.



Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 czerwca 2018, 09:13 przez reverse1987, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
arek
Oklejony
Oklejony
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 23:02
Renault: Safrane PHII Twingo2
Silnik: 2.5 20V 1.2 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Padający licznik głośny wydech i przewody WN

Post autor: arek »

reverse1987 pisze: sobota, 16 czerwca 2018, 19:33 Witam,

1. Jakiś czas temu kupiłem renault megane scenic I i mam już nim problemy. Mianowicie jakiś czas temu pękł mi łącznik rur układu wydechowego który jest na wysokości kierowcy pod autem, założyłem nową opaskę zaciskową, ale auto pozostało dość głośne. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, skoro rura wydechowa została połączona takim łącznikiem.
Poza samą plecionką, jest w środku zapewne już dziurawa rura metalowa. Łącznik elastyczny do wymiany.
2. Ostatnio odpaliłem auto, dotknąłem przewód WN i kopnął mnie dość mocno prąd, tzn przewody WN do wymiany?
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie :)
3. Od jakiegoś czasu czasami głupieją mi obroty, myślicie, że to wina przebicia na WN czy np silnik krokowy?
Wszystkie obroty, czy tylko wolne ? Jeżeli w całym zakresie, to wymień przewody i sprawdź, jeżeli tylko na wolnych obrotach, to na początek czyszczenie silnika krokowego.
4. Ostatnia rzecz w momencie jak auto mi się nagrzeje to licznik przestaje wskazywać prędkość, czasami się obudzi i po chwili pada. Jak auto ostygnie i odpalę to do momentu rozgrzania znów działa. Wydaje mi się, że to może gdzieś kwestia przewodów.
Można szukać po przewodach, ale mi ostatnio tak zachowywał się obrotomierz. Nie pomogło czyszczenie, sprawdzanie - wymiana na sprawny, używany zakończyła usterkę.
Ciesz się z tego co masz, lub przynajmniej śmiej :)
http://www.renaultsafrane.eu

reverse1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2018, 19:31
Renault: Megane Scenic I
Silnik: 1600

Re: Padający licznik głośny wydech i przewody WN

Post autor: reverse1987 »

Dziękuję za odpowiedź :) Na wolnych obrotach tylko silnik głupieje. Czy mógłbyś polecić jakie przewody WN najlepiej kupić w rozsądnej cenie, oraz jaki łącznik elastyczny kupić, bo na takich rzeczach średnio się znam :(

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Padający licznik głośny wydech i przewody WN

Post autor: Snake »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

reverse1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2018, 19:31
Renault: Megane Scenic I
Silnik: 1600

Re: [Scenic I 98r, 1.6]Padający licznik głośny wydech i przewody WN

Post autor: reverse1987 »

@Snake zrobione :) Z rozpędu ominąłem czytanie regulaminu, postanawiam poprawę.

Swoją drogą może ma ktoś numer katalogowy takiego łącznik elastycznego? Niestety w każdym motoryzacyjnym wymagają podania jego wymiarów, co do opaski to mają ją w każdym sklepie.

ODPOWIEDZ