iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic rx4 1.9 dci] Czy to pompa wtryskowa umarła?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
123hudy
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 17 marca 2018, 13:36

[Scenic rx4 1.9 dci] Czy to pompa wtryskowa umarła?

Post autor: 123hudy »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, proszę wybaczyć jeśli palne jakąś gafe ale jestem tu nowy otóż po kurtce opiszę swój problem
Jestem posiadaczem scenic rx4 1.9 dci autko ma około 150 tys przebiegu niedawno umarło. Otóż około 50 km przed śmiercią podczas odpalenia zafalowaly obroty lecz auto nie zgaslo, przez pierwsze powiedzmy 5 km jazdy czułem delikatnie jak poszarpuje lecz nie byłem pewien czy to auto czy może nierówności na drodze, trwało to tylko parę km resztę trasy zrobiłem bez żadnych problemów więc myślałem że taki był asfalt. Po powrocie auto zaparkowalem i było ok lecz po kilku godzinach wsiadlem i przejechałem może 30 metrów po czym zapalił się check engine i umarł, przyjechał mechanik podpiąć kompa,okazało się że świece padły, wymieniłem wszystkie na nowe ( działają na 100% sprawdzane na zewnątrz silnika) check zgasł lecz auto nie odpala, auto zcholowalem do warsztatu i wyszło że źle ciśnie paliwa na listwie commonrail ponoć 4 razy mniejsze niż być powinno, mechanik zmienił czujnik na nowy oryginał i to samo, oba czujniki dał do sprawdzenia w innym warsztacie żeby wykluczyć ich wadę, okazało się że tak nowy jak i stary są dobre i dają identyczne odczyty, więc padło na pompę lub na nie domykajacy się wtrysk wczoraj wyjolem wszystkie wtryski i podpiolem na poza silnikiem lecz cały czas do instalacji w aucie okazało się że żaden nie podaje paliwa, zdiolem węże z pompy wtryskowej i niby paliwo leci więc podaję na listwie co zresztą wiadomo z odczytu z czujnika na CR bardziej mnie zastanawia czemu paliwo leci również z tego węża zwrotnego co odpowiada za odprowadzenie nadmiaru paliwa z wtryskow, bo tak logiczne rzecz biorąc to tam chyba powinien być jakiś zaworek jednokierunkowy a nie żeby też tam tłoczone było paliwo bo teraz to paliwo leci z obu dziur z pompy czy to.moze być przyczyną niskiego ciśnienia na listwie? Bo tak to wygląda teraz ze cześć paliwa jest poprostu tłoczone spowrotem do baku zamiast iść na listwe
Czy ktoś miał podobny problem? Bardzo proszę o pomoc

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ