iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1.9Dci] Padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lukaszd
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2018, 18:19
Renault: Scenic
Silnik: 1.9Dci

[Scenic 1.9Dci] Padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Post autor: lukaszd »

Witam.
Dziś podczas jazdy silnik stracił zupełnie moc. Podczas jazdy słychać było świst (jakby ssał mocno lewe powietrze) i auto zupełnienie chciało jechać. Po dojechaniu 3km do domu, wjechałem na posesję i nie gasząc samochodu poszedłem zamknąć bramę. W tym czasie silnik wskoczył na najwyższe obroty. Zanim udało mi się go zgasić (do pełni szczęścia zamknął się centralny i musiałem biec po zapasowe klucze) silnik zjadł cały olej, zagotował się i wyrzucił płyn chłodniczy. Wiadomo padło turbo. Dziś zdjałem dolot i był mocno zaojeony. Stwierdziłem, że to i tak koniec, więc postanowiłem spróbować go odpalić, w razie czego przygotowany by zgasić bo z biegu. Auto odpaliło. Jak tylko odpalił szybko go zgasiłem. Wczesniej oczywiście uzupełniłem olej i płyn. Jakie sa szanse, że po wymianie turba silnik jeszcze pożyje ? Czy raczej szykować się na najgorsze ? Ewentualnie UPG ? Miał ktoś podobną sytuację i silnik jeszcze nadawał się do użytku ? Dodam, że wczesniej pokręciłem silnikiem kluczem, by sprawdzić czy się nie zatarł. Obracał się normalnie.
Dziękuję pozdrawiam

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1.9Dci - padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Post autor: kudlaty »

Ostatnio teść miał podobną sytuację w Espace. Silnik śmietnik. Pomimo, że kręcił i odpalał to chodzil na 3 gary. Brak kompresji na 1 cylindrze. Po otworzeniu silnika wypalony tłok. Podejrzewam, że i głowica zgrzana do remontu. Sensu naprawy brak. Rozbierz i sprawdzaj co i jak. Inaczej się nie dowiesz, ewentualnie już szukaj drugiego silnika.

lukaszd
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2018, 18:19
Renault: Scenic
Silnik: 1.9Dci

Re: 1.9Dci - padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Post autor: lukaszd »

Dziś odpaliłem silnik. Pochodził z 5 minut. Kopcił na niebiesko jak wściekły ale chodził równo. Choć na obroty się nie wkręcał powyżej 2tys/obr.

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: 1.9Dci - padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Post autor: HFaudio »

Silnik może i pracuje ale może posiadać wiele uszkodzeń które z czasem mogą i tak wyjść. Daj do mechanika niech sprawdzi kompresje, od spodu dół silnika w jakim stanie są panewki wszystkie. I wtedy będziesz wiedział do i jak. Ale jeżeli nie masz pieniędzy możesz zaryzykować wstawić nowe turbo i jeździć jaki efekt będzie ? w sumie rosyjska ruletka Ciężko określić czy silnik przeżył może miałeś mega szczęście i traf że nie został zbytnio uszkodzony aleee nie wiadomo.

A tak ode mnie współczuje bo taki przypadek bardzo boli i nikomu nie życzę takiej sytuacji. Ale jak mogłeś do tego doprowadzić ? Nie od dziś wiadomo z czym mają problem te silniki że panewki i turbo to pierwszorzędna sprawa o ile wymieniasz często olej i na prawdę dobry lejesz to o panewki nie masz się co martwić ale akurat turbo w tych silnikach niestety jest za małe. Nie wiem w jakim stanie musiałeś mieć turbo ale to bardzo dziwne , że nie zaalarmowała Cię chmura dymu za Tobą.

Z własnego doświadczenia powiem tak u mojego ojca kontrolowane turbo co drugą wymianę oleju każda wymiana oleju 10 tyś. km i tak polecam ;)

Co do jeszcze zaciągnięcia oleju u kumpla był kłęb dymu za samochodem jak poszło turbo nie widziałeś nic ?
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

lukaszd
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2018, 18:19
Renault: Scenic
Silnik: 1.9Dci

Re: 1.9Dci - padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Post autor: lukaszd »

Problem polegał na tym, że nic nie było widać za autem. A zwracałem na to uwagę dość dokłądnie, gdyż kawałek od domu zupełnie stacił moc i oczy miałem do okoła głowy. Ponadto niedaleko domu mam dośc stromy i długi podjazd, pod który ledwo się wtoczyłem i nic nie było widać z tyłu. Zauwazyłbym to również wjeżdzając na posesję, ale objawów związanym z kopceniem nie było zadnych. Chyba, że temperatura na zewnątrz, aż tak to zniwelowała, co raczej nie wydaje mi się do końca pewne.

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: 1.9Dci - padło turbo - silnik wszedł na wysokie obroty.

Post autor: HFaudio »

No to rzeczywiście dziwna sprawa że nie dymił. A sprawdzałeś że to na pewno Turbo ? A może poszło z dołu silnika do góry ? Nie typowe ale skoro mówisz że kopci strasznie teraz, być może z dolotu sie wypala ale dziwna sprawa z tym że nie było oznaki dymienia z wydechu bo zazwyczaj przy turbinie jak już woła o pomoc to kłęby dymu sie pojawiają.
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

ODPOWIEDZ