iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
SebeQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:21
Renault: SCENIC I PHI
Silnik: 1.6 16V

[Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: SebeQ »

Witam, Moja ambitna frajda w mechanice amatorskiej,
miałem w planie przepłukanie układu i wymianę płynu z rozruszaniem zacisków tylnych.
Przepłukanie układu udało się bez problemu.
odpiąłem wszystkle zaciski bo były w tragicznym stanie, brudne, pordzewiałem wymagały czyszczenia i konserwacji.
po tym okazało się że tylne juz nie pracowały jak kupilem auto...wiec szybkie szukanie na pobliskich szrotach...ceny chyba salonowe coniektórzy proponują. ale udało się kupiłem(150zł za 2szt).
zamontowane i zalane płynem.
przy odpowietrzaniu płyn juz leci czysty ale...nic więcej, pedał miękuśki jak pluszak z dzieciństwa, hehe
i po dogłebnym zapoznaniu się w temacie zapowietrzyłem prawdopodobnie pompe abs.
prawdopodobnie oddam to fachowcom tylko do odpowietrzenia,
aczkolwiek trafiłem na info że można podpiąć auto pod CLIPA, otworzyć zawory ABS i tu normalnie odpowietrzać.

Bardzo będę wdzięczny jesli ktoś podpowie cos ciekawego.
dzisiaj dzwoniłem do mechanika który robi same francuzy i powiedział żeby odpowietrzać bólu az będzie chodził...niestety kilka prób i dalej to samo.
wyjechałem już z garażu bo pożyczałem od kolegii przyjechałem do domu na recznym....eh.
czekam na ciekawe propozycje :)

Oldens
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 6 czerwca 2017, 07:36

Re: Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: Oldens »

Jedź do jakiegoś dobrego mechanika, który nie będzie narzekał na starcie, że francuz. Jak zapowietrzyłeś pompę abs to masz chłopie poważny problem. Wynajmij sobie auto na przykład stąd: http://euro-rent.pl/auto-zastepcze/" target="_blank żebyś miał czym jeździć, bo naprawa może trochę potrwać i lepiej nie czekaj z tym za długo.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: patrys4891 »

Ja bym zaczął od zmiany na stare zaciski.
Pompa absu jest normalnie otwarta, więc jak przepompujesz powietrze przez układ to pompa też się odpowietrzy bez problemu. Nie ma co siać paniki.
Jak się bawisz w regenerację zacisków, to wymieniaj wszystkie gumowe elementy. Komplet kosztuje ze 30zł a jest pewność.
Jak robiłeś na raz wszystkie hamulce, to pedał może być gumowy też do czasu ułożenia się wszystkich klocków do tarcz.
Oczywiście nie muszę wspominać że trzeba zadbać o porządne odtłuszczenie tarcz, klocków, zacisków i bębnów żeby to wszystko hamowało.
Obrazek

SebeQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:21
Renault: SCENIC I PHI
Silnik: 1.6 16V

[Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: SebeQ »

driver
Niestety stare zaciski....rozebrałem.
Te które zakupiłem są w porządku. płyn normalnie przepływa przez wszystkie zaciski.
pytanie ile razy trzeba odpowietrzać każdy zacisk? bo juz kilka razy to robiłem i w różnej kolejności i przedostatnim razem jeszcze wydobywały się bąble powietrza. pytanie ile jeszcze>?

SebeQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:21
Renault: SCENIC I PHI
Silnik: 1.6 16V

Re: [Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: SebeQ »

Jak na razie auto stoi pod domem. kilkanaście różnych wersji odpowietrzania i co szkoła to inaczej.
DZisiaj kolega powiedział żeby odkrecić odpowietrznik z rurką w słoik i pozwolić spływać grawitacyjnie, tyle ze to długo trwa i dolewać płynu...czy to zadziała nie wiem. ale co mam do stracenia.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: patrys4891 »

Najprościej, to jedna osoba siedzi za kierownicą, pompuje hamulec kilka razy, potem przytrzymuje mocno. Wtedy druga osoba przy kole luzuje odpowietrznik i spuszcza płyn i obserwuje czy są bombelki. Osoba w kabinie cały czas ciśnie hamulec. Po odkręceniu odpowietrznika pedał hamulca powinien pójść w dół, ale warto zakręcić odpowietrznik zanim pedał dojdzie do podłogi.
Przy tej metodzie nie ma konieczności żeby rurka była zanurzona w płynie. Wystarczy że będzie przezroczysta żeby było widać czy są jeszcze bąbelki.
Teoretycznie jak jest ABS to odpowietrza się od koła najbliższego pompie.
Ile razy... Do skutku. Ja zwykle jak przez 3-4 odkręcenia odpowietrznika nie widzę powietrza to idę dalej. Oczywiście potem jazda próbna i weryfikacja.
Obrazek

SebeQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:21
Renault: SCENIC I PHI
Silnik: 1.6 16V

Re: [Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: SebeQ »

Przy pompie hamulca czy przy pompie ABS?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: patrys4891 »

Kolo najbliższe pompie ABS jest jednocześnie kołem najbliższym pompie hamulcowej.
W praktyce będzie to pewnie lewy przód.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

SebeQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:21
Renault: SCENIC I PHI
Silnik: 1.6 16V

Re: [Scenic I ph I] Problem z hamulcami po wymianie częśći

Post autor: SebeQ »

No własnie chyba niebardzo bo pompa hamulcowa jest od strony kierowcy a ABS od strony pasażera. chyba że się mylę..

ODPOWIEDZ