iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II ph2 08r] Problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

[Scenic II ph2 08r] Problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: Luke16 »

Dzisiaj pojechałem na przyciemnianie szyb moim "nowym" trzytygodniowym Scenikiem. Jako że jeżdżę z przodu nie sprawdzałem szyb z tyłu... No i problem... tylna prawa nie działa w ogóle zarówno z panelu kierowcy jak i z guzika z tyłu, lewa działa z panelu kierowcy góra-dół zaś z przycisku w drzwiach po pierwszym naciśnięciu szyba idzie do dołu można ją w dowolnym miejscu zatrzymać, ale po następnym naciśnięciu przycisku nie ważne czy do góry czy do dołu szyba się opuszcza... Przyciski były podmieniane z innego sprawnego Scenica nic to nie dało... W prawych drzwiach po wypięciu wtyczki dochodzącej do silniczka, kontrolka (miernika akurat nie miałem) bez naciskania świeciła się czyli na jednym z kabli jest stały prąd, po naciśnięciu guzików nigdzie indziej prąd się nie pokazywał - czyli brak jest impulsu. Bezpieczniki sprawdzone i są OK. Kostka pod fotelem kierowcy sprawdzona organoleptycznie kable całe nie pokruszone, przelotka w drzwiach rozpięta (ktoś tam przede mną chyba już był) - bardzo ładna bez żadnych nalotów. Co jest grane z tymi szybami? Szczerze najlepszy jest z tyłu korbotrnik... :D

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scenic II ph2 08r problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: patrys4891 »

Z prawą szybą to trzeba jeszcze sprawdzić czy napięcie dochodzi do silniczka.
Coś mi się widzi że będziesz miał zabawę kabelkami i wtyczkami.
Dorwij miernik i zobacz czy na pinie, na którym jest napięcie, jest ono cały czas, czy np po naciśnięciu przycisku zanika. To by mogło sugerować gdzieś słaby styk (jakaś wtyczka, lub uszkodzony kabel).
Obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Scenic II ph2 08r problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: Luke16 »

Cały czas kontrolka świeciła identycznie... nawet po naciskaniu przycisku... dodam tylko tyle że lampka w drzwiach świeci, centralny działa, blokada tylnych drzwi też... Znajomy mi zaproponował że wyciągniemy fotel i będziemy szukać... jadę jeszcze do chłopaków którzy mają części do renaultów czy nie mają na chwilę pożyczyć podnośnik szyb i podpiąć go na zewnątrz na szybko czy śmiga czy nie...

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scenic II ph2 08r problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: patrys4891 »

Po głowie coś mi się kręci myśl o module komfortu, który odpowiada za elektrykę szyb, foteli itp. Nie wiem czy to w szczeniakach jest, ale jak tak to może tam też leżeć przyczyna.
Obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Scenic II ph2 08r problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: Luke16 »

Właśnie podmienilem kompletny podnośnik szyby niestety jak było tak jest zero odzewu silnika... czyli szukamy problemu w kablach...

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: [Scenic II ph2 08r] Problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: Luke16 »

I problem znalazłem. Ta kostka pod fotelem była tak nisko zamontowana że po wpływem wstrząsów zlamaly się dwa kable... nie obędzie się bez demontażu fotela bo muszę porobić obejścia a przez szuflade ciężko będzie tam się dostać.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Scenic II ph2 08r] Problem z tylnymi szybami - jedna działa druga nie

Post autor: patrys4891 »

To gratulacje. Szukanie przełamanych kabelków to chyba jedna z gorszych rzeczy
Obrazek

ODPOWIEDZ