iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
db69
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 lutego 2017, 20:14
Renault: Renault rx4
Silnik: 2000

[Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: db69 »

Witam wszystkich. Niedawno zakupiłam rx4 , nie znam jeszcze tego auta więc jestem zdana na mechanika i tu mam wrażenie ze w/w chce mnie naciągnąć. Ale do rzeczy. Od kilku dni słychać wyraźny szum ( na moje) prawe przednie koło, szum jest coraz głośniejszy, mechanik stwierdził że to skrzynia biegów i nie przyjmuje żadnej innej opcji. Tak naprawdę to nie znam się na tym , ale dziwne jest dla mnie to że biegi wchodza idealnie, nie ma żadnego problemu z ich zmianą, szum jest po wciśnięciu sprzęgła i na jałowym biegu ale tylko podczas jazdy. Nie wiem czy to ma znaczenie , przy prędkości około 80-90 km/h auto ma wibracje. Bardzo proszę o pomoc znawców tematu.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: kudlaty »

Ciężko będzie stwierdzić przez komputer co Ci szumi niestety. Jaki silnik masz w tym Scenicu? Czy ma to związek z przyspieszaniem, czy tylko tak jak mówisz po wciśnięciu sprzęgła. Rozumiem, że na postoju nie ma tego dźwięku przy wciskaniu sprzęgła? Co do wibracji, zacząłbym raczej od sprawdzenia wyważenia kół i stanu opon.

Napisz skąd jesteś. Może ktoś z okolic poleci jakiś zaprzyjaźniony warsztat, w którym Ci to sprawdzą, lub umówicie się na diagnozę.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: adamos111 »

Ja bym obstawiał wał napędowy jeżeli jest.Częsta awaria.U mnie było tak samo jak posiadałem RX4. Jak masz zamontowany to żeby go wykluczyć na 100% proponuje go wymontować(nie jest to trudne i skomplikowane) i zrobić próbę drogową.Przejechać się bez niego i ocenić czy jest poprawa lub zmiana.
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
db69
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 lutego 2017, 20:14
Renault: Renault rx4
Silnik: 2000

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: db69 »

Dziękuje za szybki odzew. Jestem ze Śremu koło Poznania. Silnik 2000 benzyna+ LPG. Mój Szwagier też sugeruje demontaż wału. Zawsze lepiej dopytać u doświadczonych użytkowników. :D

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: BlackRaven »

Gdyby to było koło dźwięk by się zmieniał na zakrętach. Tak jak pisza ludzie demontaż wału zawęzi krag poszukiwań
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: ZygaM »

Wina skrzyni to raczej nie jest, wykluczam też winę wału. Stawiam na łożysko koła, bo zostało wcześniej nie zauważone i teraz daje na całego.
Jeśli byłaby wina podpory przedniej wału, to w aucie słychać byłoby pod środkiem auta (pod podłogą) wyraźne hałasy tarcia. A koleżanka pisze, że raczej prawy przód, więc łożysko koła.
Można to sprawdzić w następujący sposób; podnieść auto całkowicie na podnośniku widłowym, jeśli nie to podnieść i osadzić na 4 podstawach / kobyłkach, tak, aby koła były w powietrzu. Zakręcić wtedy ręcznie przednim prawym kołem i wyjdzie czy chrobocze łożysko koła, czy wał.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

VIPautoSerwis
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2018, 19:49

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: VIPautoSerwis »

Polecamy nasze usługi z zakresu serwisu wałów napędowych.
Firma VIP Auto Serwis oferuje klientom z całej Polski regenerację wałów napędowych, wyważanie wałów napędowych oraz produkcję wałów napędowych kardana do samochodów ciężarowych, dostawczych, osobowych i maszyn.
Zajmujemy się również serwisem oraz produkcją wałów przemysłowych i wałów przegubowo-teleskopowych WOM/ PTO/ WPM dla rolnictwa. Wykonujemy wszystkie przeróbki i modyfikacje wałów napędowych.
Po więcej informacji o nas i wałach napędowych zapraszamy na naszą stronę internetową:
www.napedowe-waly.pl
telefon: 660-995-944
05-092 Łomianki, ul. Kolejowa 89

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Scenic rx4 2000r] skrzynia biegów czy coś innego

Post autor: ZygaM »

Czy jesteście tą samą firmą z ulicy Szeroka? Kolega z bordowego Scenic RX4 miał tam kilka lat temu (chyba z 8) złe wspomnienia, po przejechaniu 2 tysięcy km, ale 8 lat to może i coś się poprawiło.
Tak samo odnośnie warsztatu, który ja poleciłem wcześniej, inny kolega z Kangoo 4x4 miał też złe wspomnienia. Ja nie narzekam, więc może coś się poprawiło.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ