iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2.0 16V] Check Emission

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Veen
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2017, 20:17
Renault: Scenic II PH I
Silnik: 2.0 16V
Lokalizacja: Toruń

[Scenic II 2.0 16V] Check Emission

Post autor: Veen »

Witam
Mam dziwny i niecykliczny problem z komunikatem "Check Emission" oraz pracą silnika.
Pacjent 2.0 16V LPG 114.000 km przebiegu, problem pojawia się tylko na stygnącym silniku (nie ma go na zimnym oraz ciepłym w trasie, tylko np. po zostawieniu auta na godzinkę i odpaleniu ). Dziwną sprawą jest, że silnik chodzi w tedy na 3 cylindry a wszystko łącznie z błędem znika po przełączeniu się na LPG.
Po podłączeniu pod clipa wyszło że sondy są sprawne ale wywala błąd wypadania zapłonu na 4 cylindrze. Podczas wariacji silnika na pewno nie chodzi wtryskiwacz paliwa na 4 cylindrze, bo po odłączeniu przewodu niema żadnej reakcji (oczywiście został wymieniony, ale nic to nie zmieniło,dodatkowo wymieniłem świece i cewki) Na pewno jest to problem związany z benzyną, bo na LPG jest świetnie.
P.S. zauważyłem także, że podczas odpalania silnika słychać krótkotrwałe pojedyncze sykniecie podczas kręcenia rozrusznika (jak ze sprężarki) czy to normalne ?
Jestem pedantyczny w stosunku do samochodów i zależy mi trafnej diagnozie, z góry dzięki za odpowiedzi.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Scenic II 2.0 16V] Check Emission

Post autor: BlackRaven »

Silnik benzynowy to kompresja paliwo i powietrze zapylone iska więc szukania nie dużo
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ