iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand Scenic III 2,0 140KM CVT Pb 2010] regulacja zaworów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
przemojaca
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 30 grudnia 2016, 12:57
Renault: Grand Scenic III
Silnik: 2,0 16v

[Grand Scenic III 2,0 140KM CVT Pb 2010] regulacja zaworów

Post autor: przemojaca »

Na początku chciałbym wszystkich powitać ponieważ to mój pierwszy post i jestem od niedawna posiadaczem GSIII.
Mam pytanie związane z regulacją zaworów, miesiąc temu kupiłem w/w Scenica i od paru dni na zimnym silniku słychać takie (tyrkanieBiggrin) jak się rozgrzeje już tego nie słychać. Znajomy mechanik powiedział że możliwe będą zawory do regulacji i powiedział że nie powinno być z tym problemu. Jednak po głębszym przeanalizowaniu tematu w internecie nie wydaje się to już takie proste i tanie. Podzwoniłem w parę miejsc i powiedziano mi że lepiej najpierw zdiagnozować czy to na 100% luzy na zaworach bo koszt ok. 3 tyś. Czy to faktycznie tyle kosztuje i nie ma innej opcji, albo co może być innego przyczyną tego tyrkania. Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

mpower
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2017, 18:02
Renault: Grand Scenic III
Silnik: 2.0 16V 140KM

Re: [Grand Scenic III 2,0 140KM CVT Pb 2010] regulacja zaworów

Post autor: mpower »

Witam. Mam ten sam silnik i skrzynię w swoim Grand Scenicu III. Daj znać na czym stanęło odnośnie regulacji luzów zaworowych. Sam intensywnie zastanawiam się nad założeniem gazu to tego samochodu. Zostałem jednak poinformowany, że po założeniu trzeba będzie kontrolować luzy co 30tyś km i ewentualnie je regulować. Nie orientowałem się jaki jest koszt kontroli luzów i ewentualnej ich regulacji. Czy kwota 3tyś się potwierdziła? Jeśli tak, to może nie będzie sensu zakładać instalacji lpg.

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [Grand Scenic III 2,0 140KM CVT Pb 2010] regulacja zaworów

Post autor: $SKORPION$ »

Może 300zł a nie 3.000 ?
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

ODPOWIEDZ