iparts></a>
<a href= francuskie

[SCENIC 06] Zmiana oryginalnego radia.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2010, 22:55
Renault: Scenic II phII
Silnik: 2.0 DCI 185 KM
Lokalizacja: pomorskie

[SCENIC 06] Zmiana oryginalnego radia.

Post autor: trik »

Witam.
Przeszukałem forum i odpowiedzi są dość niejednoznaczne, albo nieaktualne czasowo, bo radia niedostępne w sklepach, a może to ja jako laik nie potrafię sobie z tym poradzić. Potrzebuję porady, najlepiej z nakierowaniem na konkretne modele i osprzęt, a także małą instrukcję co i z czym, a mianowicie; chcę zmienić oryginalne radio w moim Szczeniaku z zachowaniem sterowania z kierownicy i wyświetlaczem na desce. Cena za radio to max 500zł+koszty ewentualnego osprzętu. Podajcie mi proszę konkretne modele, aktualnie na rynku, które się do tego nadają, oraz co dokupić i jak podłączyć, żeby wszystko działało. Nie znam się na tym zupełnie, a po zmianie głośników nadal mi czegoś brakuje w scenie muzycznej.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
"Perspektywa śmierci to bardzo silna motywacja."

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [SCENIC 06] Zmiana oryginalnego radia.

Post autor: Oktawiusz »

Radio które umożliwia sterowanie pilotem i wyświetlanie danych na zewnętrznych ekranach (niekoniecznie ale polecam) i interfejs z piloty.pl dedykowany pod model radia.
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

Awatar użytkownika
trik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2010, 22:55
Renault: Scenic II phII
Silnik: 2.0 DCI 185 KM
Lokalizacja: pomorskie

Re: [SCENIC 06] Zmiana oryginalnego radia.

Post autor: trik »

Ok, ale jak mieć pewność, że radio umożliwia wyświetlanie na zewnętrznych ekranach? Nie chcę kupić bubla, więc czy jest jakiś sposób, by nie mając fizycznie radia, sprawdzić czy wyświetla dane na zewnętrznym ekranie?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
"Perspektywa śmierci to bardzo silna motywacja."

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Re: [SCENIC 06] Zmiana oryginalnego radia.

Post autor: andrzej27r »

jeśli trafisz adapter Alpine APF-D102RE to zmontujesz zestaw z tymi radiami :
IDA-X001 ,IDA-X100 ,IDA x 305 s (koniecznie wersja na Europę),CDA-9851R ,CDA-9812RB ,CDA-9851R ,CDA-9852RB ,CDA-9852RR ,CDA-9853R ,CDA-9854R ,CDA-9855R ,CDA-9856R ,CDA-9857R , CDA-9883R ,CDA-9884R ,CDA-9885R , CDA-9886R ,CDA-9887R CDA 117 RI
Obrazek
tanio nie jest ,ale jak się trafi odpowiednie radio ,plus interface można temat ogarnąć ,działa pilot oraz wyświetlacz .Wcześniej miałem inny licznik i radio Pioneer DEH 5100 UB z adapterem z piloty.pl ale to było zamiennikiem dla radia tuner list .Także dla Scenica można ogarnąć temat .

Awatar użytkownika
trik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2010, 22:55
Renault: Scenic II phII
Silnik: 2.0 DCI 185 KM
Lokalizacja: pomorskie

Re: [SCENIC 06] Zmiana oryginalnego radia.

Post autor: trik »

Rzeczywiście, sam adapter to jakieś 400zł, ale można temat ogarnąć. W każdym razie dzięki za odpowiedzi, temat uważam za zamknięty :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
"Perspektywa śmierci to bardzo silna motywacja."

ODPOWIEDZ