iparts></a>
<a href= francuskie

[scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jaca2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:30
Renault: scenic rt lift
Silnik: 1.6 16v

[scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: jaca2008 »

Mam problemik zaczne od początku scenic 1.6 16v 107KM 2000r lift wersja rt benzyna brak gazu
na a1 rorzad padł - decyzja nowy silnik
w silniku tym oczywiście wymieniony rozrząd olej wszystkie czujniki powymieniane cewki ze starego bo były nowe przy okazji cale sprzęgło wymienione.
i do rzeczy niby wszystko ok komputer ok żadnych błędów
tylko spalanie wzrosło do 12 l (stary po mieście max. spalił 8l)
pojechałem na przegląd wszystko ok podłączył maszynkę pod spaliny tu szok wszystko ponad normę 100% tz. CO 4.9%(norma DO 0.5) co2 12 (DO 5% NORMA) hc 900 (norma 100) LAMBDA 0.9
co do obrotów tak rożnie stary "po nocy" miał do 1000 po rozgrzaniu oczywiście spadały i wszystko było oki
nowy / stary silnik założony "po nocy" tak na oko ok 650 i po rozgrzaniu tez tak ma czasami dojeżdżając do skrzyżowania luzik i spadają jeszcze bardziej ale nie gaśnie silnik. (ale nie zawsze tak ma). włączę Klimę obroty nic a nic nie wzrastają (w starym trochę się podnosiły)
Pomocy silnik do d...y??? co zrobić gdzie czego mogę poszukać? by znów w koszty nie wpaść ??!!!

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: BlackRaven »

Lambda do sprawdzenia ,jakie jest podciśnienie czy przepustnica czysta ?
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

jaca2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:30
Renault: scenic rt lift
Silnik: 1.6 16v

Re: [scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: jaca2008 »

przepustnica była z starego(uszkodzonego )silnika i przy okazji czyszczona itp.
ciśnienia podciśnienia wszystko ok
brak przedmuchów
lambda została stara co była w tym nowym silniku ??!! i ona by robiła takie numery??? think bo z czujników tylko to zostało reszta powymieniana lub zamieniona ze starego silnika (bo były już prędzej wymienione).
wymieniony jeszcze 1 wtrysk
cewki świece ze starego(uszkodzonego silnika) - nowe
komputer żadnych komunikatów nie pokazuje
żadna kontrolka nie zapala się tak jak by było wszystko oki

na razie na silniku przejechane 1000km a się umówiłem do tego co mi wymieniał silnik ale najbliższy termin za tydzień :(

a co jeszcze zauważyłem ze podczas jazdy około 1900obr/min strasznie mocno słychać "cykanie " pochłaniacz oparów paliwa

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: Maciej R21 »

Dlatego też jestem zdanie żę lepiej robić swój silnik niż kupować nie wiadomo co .
Właśnie wczoraj zdiagnozowałem uszkodzenie uszczelki po jedną z głowic ( V6) i szykuję się do naprawy mimo tego że mogę kupić cały sprawny silnik za 400zł ( ale ile on pochodzi ? ) .
Zwalenie głowicy w Twoim przypadku ,, wymiana zaworów , uszczelki i rozrządu , na pewno wyszła by taniej lub podobnie jak zakładanie innego silnika a i problemów by nie było żadnych potem Teraz koszty Ci rosną .

Czy założony silnik był identyczny ( typ i wyznacznik silnika ) . Czy sprawdzana była kompresja na cylindrach ?? Czy rozrząd jest prawidłowo założony ??
Wychodzi na to że masz cholernie za bogatą mieszankę a wpływ na nią ma ciśnienie paliwa , czujnik podciśnienia , wtryskiwacze , czujniki temperatur silnika i powietrza , oraz to co napisałem wcześniej . W zasadzie każdy element jest do sprawdzenia i tutaj przyda się skuteczny mechanik a nie osoba która potrafi obsługiwać komputer i odczytać WSKAZÓWKĘ do odnalezienia usterki .
Informację o złej mieszance można odczytać po kolorze świec .
Obrazek

jaca2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:30
Renault: scenic rt lift
Silnik: 1.6 16v

Re: [scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: jaca2008 »

chciałem remontować silnik ale po rozebraniu za duży odcisk był na tłoku i mogło puść to dalej dlatego była decyzja na zmianę silnika powoli będzie się szukać przyczyny

jaca2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:30
Renault: scenic rt lift
Silnik: 1.6 16v

Re: [scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: jaca2008 »

wymieniona sonda i jest już ok
a niby wzrokowo była "cała" komp. nic nie pokazywał żadna kontrolka się nie paliła
wystarczyło sondę wymienić i silnik chodzi jak igiełka nie dziwie się mechanikom ze nie chcą się zabierać za nią w 1 kolejności dojście do niej makabryczne dużo rozbierania a niby mały nie pozorny czujnik .

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [scenic 1.6 16v rt 2000r.] spaliny ponad norme

Post autor: BlackRaven »

Po to w sofcie diagnostycznym są wykresy by zobaczyć a to że kontrolka się nie świeci nic nie znaczy. Soft bez diagnosty nie znaczy nic
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ