iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1.5] Różne info o silniku ( vin )

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ropson
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 05:32
Renault: scenic 2
Silnik: 1.5 dci

[Scenic 1.5] Różne info o silniku ( vin )

Post autor: ropson »

Dzień dobry.Scenic 2 1.5 2004.
Samochód w Polsce od 9 lat ,jestem jego drugim właścicielem w kraju.
W tej chwili uległ awarii.Chciałem zamówić części po numerze vin , ale coś mi się nie zgadza odnośnie mocy silnika.Mianowicie w dowodzie rejestracyjnym i w karcie pojazdu silnik ma moc 74KW czyli 101 KM , natomiast według raportu o vin dostaję informaję że silnik w moim samochodzie ma 60-63 KW czyli około 85KM.
101KM a 86KM to spora różnica ,może wizualnie się w jakiś sposób różnią,jak to sprawdzić?.
Bardzo proszę o pomocne informacje i z góry bardzo dziękuję.Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Scenic 1.5] Różne info o silniku ( vin )

Post autor: kudlaty »

Co to za raport po VIN, o którym piszesz? Jeeź do ASO tam Ci wszystko powiedzą.

Możesz też spróbować zarejestrować auto na http://www.mojerenault.pl" target="_blank tam będziesz miał całe wyposażenie wypisane jak opuściło salon. Nie pamiętam czy silnik też ale chyba tak.

ropson
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 05:32
Renault: scenic 2
Silnik: 1.5 dci

Re: [Scenic 1.5] Różne info o silniku ( vin )

Post autor: ropson »

Raport vin jest właśnie z aso renault,taki silnik dała tam fabryka czyli 86 KM,a w dowodzie rejestracyjnym i w karcie pojazdu jest 101 KM.Więc pytałem jak można wizualnie odróżnić te silniki o różnych mocach.Dla mnie to ważne bo chce zamówić części i jeżeli zamówię po numerze vin to przyślą mi po numerze vin do silnika 86 KM, a co wtedy jeżeli w moim samochodzie jest 101KM bo np.ktoś kiedys wymienil silnik na inny o czym ja nie wiem i się nie dowiem bo nie jestem pierwszym właścicielem.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Scenic 1.5] Różne info o silniku ( vin )

Post autor: kudlaty »

Zacznijmy od tego czy masz skrzynię 5 czy 6 biegową? Wizualnie raczej są to małe szczegóły. Jeżeli chcesz to jutro w dzień postaram się pstryknąć fotkę silnika z mojego firmowego Kangoo (88KM). Tylko, że on jest z 2012r więc tez może już się różnić od Twojego budową.

Główne zmiany między 85KM a 101KM to oprogramowanie i inna turbina.

ropson
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 05:32
Renault: scenic 2
Silnik: 1.5 dci

Re: [Scenic 1.5] Różne info o silniku ( vin )

Post autor: ropson »

5 biegową

ODPOWIEDZ