iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1.9 dci] - czarny olej i pachnie spalenizną

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
remi89

[Scenic 1.9 dci] - czarny olej i pachnie spalenizną

Post autor: remi89 »

Witam, moje pytanie dotyczy konsystencji oleju. Chodzi o to, że przy sprawdzaniu poziomu oleju zobaczyłem iż ma on kolor czarny i śmierdzi spalenizną. Słyszałem że to może oznaczać jakąś awarię silnika??? Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony piątek, 30 stycznia 2009, 15:02 przez remi89, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

a kiedy ostatnio go wymieniales????

remi89

Post autor: remi89 »

Olej zmieniałem jak kupiłem samochód mniej więcej w maju/czerwcu 2008 zrobiłem na nim 5 tys. a wymiane mam co 10 tys.

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

To raczej normalne że w dieslach olej robi się szybko czarny.
Powered by L7XE V6 24V

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

remi89

Post autor: remi89 »

Spoko, dzięki. Z mojej strony temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Czarny kolor oleju świadczy o tym, że ulega on spaleniu. Prawdopodobną przyczyną może być stosowanie nieodpowiedniego produktu lub poważniejsza awaria. Dobrze też jest co jakiś czas rozetrzeć trochę oleju na palcu. Jeżeli poczujemy opiłki metalu lub inne zabrudzenia to znak, że już dawno powinniśmy wymienić olej.

Prawidłowy dobór oleju silnikowego oraz wymiana w odpowiednim czasie decyduje o żywotności silnika. Niestety, kierowcy zbyt rzadko kontrolują poziom oleju, wydłużają okresy między jego wymianą, a także błędnie oceniają stan oleju. Każde takie niedopatrzenie grozi bardzo poważną awarią pojazdu, łącznie z zatarciem silnika, trudnym i kosztownym w naprawie. Olej silnikowy pełni bowiem w samochodzie kilka niezwykle istotnych funkcji....
Zamykam
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Zablokowany