iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Scenic 2004r 1.6 16v] mile na kilometry

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
miki2754

[Renault Scenic 2004r 1.6 16v] mile na kilometry

Post autor: miki2754 »

Czesc wszystkim

Za niedlugo wybieram sie do ojczyzny i w zwiazku z tym pytanie. Czy idzie przestawic wyswietlacz azeby pokazywal kilometry zamiast mil?? Nie mam problemu z przeliczaniem w pamieci ale boje sie ze sie poprosty zapomne. Z tego co wiem prawo w anglii nakazuje montowanie w samochodach predkosciomierzy pokazujacych OBIE predkosci km/h i mp/h, ale w instrukcji nie pisze jak to przestawic. Jakies pomysly?? Kiedys na jakims forum znalazlem temat o nazwie Tips&Tricks ale nie moge juz go znalesc a tam byly wlasnie takie sztuczki opisane.

I jeszcze jedno pytanko. Ile wam pala wasze renowki na trasie??

Dzieki wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Re: [Renault Scenic 2004r 1.6 16v] mile na kilometry

Post autor: RedHead »

miki2754 pisze: I jeszcze jedno pytanko. Ile wam pala wasze renowki na trasie??
UK-PL: 11,7 l/100km spalił mój potworek, a wolno nie jechałem (ok 160-180km/h)

lesnyvanos

Post autor: lesnyvanos »

Licznik idzie przestawic "clipem" .Trzeba pobawic sie i zmienic konfiguracje w liczniku i module abs,u .Niema z tym wiekszych problemow. bum

miki2754

Post autor: miki2754 »

lesnyvanos pisze:Licznik idzie przestawic "clipem" .Trzeba pobawic sie i zmienic konfiguracje w liczniku i module abs,u .Niema z tym wiekszych problemow. bum

Hmmm niestety koszt takiego clipa o wileeeeeeeeeele za duzo przekracza moj budzet, po drugie WIEM na 100% ze jest opcja przestawiania licznika dostepna dla KAZDEGO uzytkownika aut z wyswietlaczem zamiast tradycyjnych wskazowkowych bo takie jest tu prawo. Raczej watpie aby kazdy kto mial taka chec jak ja byl zmuszony do kupywania drogich sprzetow albo jazdy po serwisach. Niestety z zainteresowania tematem sadze ze bede musial chyba szybko w glowie przeliczac. :) :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

miki2754 pisze:bo takie jest tu prawo. Raczej watpie aby kazdy kto mial taka chec jak ja byl zmuszony do kupywania drogich sprzetow albo jazdy po serwisach.
hłe hłe ;]
a czy producent martwi się tym, żebyś miał dostęp do taniego sprzętu? Wręcz przeciwnie ... renault (jak i każdy inny producent) się ucieszy jak podjedziesz do serwisu załatwić sprawę :). O ile interfejsy grupy VW są łatwo "łamalne" o tyle w Renault jest problem. Nie wiem jak z samym licznikiem, bo często w samochodach są osobne przyłącza do komputera w licznikach.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

miki2754

Post autor: miki2754 »

PiasQ pisze:
miki2754 pisze:bo takie jest tu prawo. Raczej watpie aby kazdy kto mial taka chec jak ja byl zmuszony do kupywania drogich sprzetow albo jazdy po serwisach.
hłe hłe ;]
a czy producent martwi się tym, żebyś miał dostęp do taniego sprzętu? Wręcz przeciwnie ... renault (jak i każdy inny producent) się ucieszy jak podjedziesz do serwisu załatwić sprawę :). O ile interfejsy grupy VW są łatwo "łamalne" o tyle w Renault jest problem. Nie wiem jak z samym licznikiem, bo często w samochodach są osobne przyłącza do komputera w licznikach.
Hmm w sumie w ten sposob o tym nie pomyslalem :P W pelni sie z tym zgodze :D Dzis dzwonilem do dzialu obslugi klienta i dowiedzialem sie ze moga mi przestawic licznik za skomne 75funtow szok , ale gdy dowiedzieli sie (napewno o tym wiedzieli) ze prawo im nakazuje montaz takich licznikow powiedzieli ze moga to zrobic za darmo :D Podobno liczniki sa fabrycznie ustawione na KM tylko w czasie podrozy do UK sa przestawiane na MPH. W momencie uszkodzenia wyswietlacza powraca on do ustawien fabrycznych i wyswietla KMH. Uszkodzic wyswietlacz w renowkach jest bardzo prosto o czym zapewno wie niejeden z was.


Prosze moderatorow o zamkniecie tematu

[ Komentarz dodany przez: Broov: 2009-02-03, 10:26 ]
Wedle zyczenia ;)

Zablokowany