iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 2,0 8V 1998r] Problem ze skrzynią DPO w Scenicu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tady46

[Scenic 2,0 8V 1998r] Problem ze skrzynią DPO w Scenicu

Post autor: tady46 »

witam wszystkich fanów reni mam taki problem ze skrzynią DPO automat w scenicu 2,0 8V 1998r. którego jestem właścicielem od 2 miesięcy a więc na początku przy jeździe do przodu czuć było stuki przy przełączaniu biegów 1,2,3 a następnie zapalała się kontrolka i skrzynia wchodziła w tryb awaryjny.Po podpięciu komputera pokazywał błąd ciśnienia oleju-wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i sytuacja się poprawiła-stuki były słabo słyszalne i autkiem szło jechać-przełączał biegi normalnie,ale po przejechaniu paru kilometrów i szybszej jeździe skrzynia znów wskakiwała w tryb awaryjny a po zgaszeniu silnika i odpaleniu można było nadal kontynuować jazdę lecz sytuacja się powtarzała.Może ktoś mi podpowie co można dalej zrobić abym mógł cieszyć się tym autkiem
pozdrawiam i czekam na jakąś pomocną wiadomość

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią DPO w Scenicu

Post autor: prosiaczek231 »

Znajdz dobrego mechanika od skrzyń automatycznych, prawdopodobnie elektrozawory do wymiany
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

piotrek_ir4
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 października 2016, 19:16
Renault: laguna II
Silnik: 1.8

Re: problem ze skrzynią DPO w Scenicu

Post autor: piotrek_ir4 »

Częstym problemem przechodzenia skrzyni automatycznej w tryb serwisowy to elektrozawory ciśnieniowe/
To są takie dwa zaworki znajdujące się w sterowniku skrzyni biegów (potocznie w bloku hydraulicznym )
służę pomocą w temacie
piotr wawa

wiesjaw
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2018, 13:59
Renault: Megane Scenic
Silnik: 2.0

Re: problem ze skrzynią DPO w Scenicu

Post autor: wiesjaw »

Kasować tryb awaryjny w DP0 Megane Scenic 1999 r. można bez gaszenia silnika i ponownego uruchamiania auta.
Jeśli taki manewr pomaga, wówczas wystarczy w czasie jazdy puścić pedał gazu,
kluczykiem lekko obrócić w lewo, max o 1-ną pozycję i zaraz wrócić obracając nim w prawo.
Spec od automatów mi to podpowiedział. Sprawdzone, działa. Od razu inna jazda. Powodzenia.
Jak jest w nowszych Scenicach nie wiem.
Może inni użytkownicy, jaszcze lepiej fachowcy, podpowiedzą.

ODPOWIEDZ