iparts></a>
<a href= francuskie

[SCENIC RX4] Zamienniki do przeniesienia napędu?

Moderator: Grupa Moderatorów

yari

Re: [SCENIC RX4] Zamienniki do przeniesienia napędu?

Post autor: yari »

moze jakis schemat macie?

timisz

Re: [SCENIC RX4] Zamienniki do przeniesienia napędu?

Post autor: timisz »

Witam. Rok temu robiłem wał a w tym posypały się podpory, więc chce je wymienić, piszecie ze można zastosować podpory z merca 124 + podkładki 16 mm a czy jest jakiś zamiennik który porostu zakładamy bez żadnych podkładek.

Na podobnym forum wyczytałem że można zastosować podpory z omegi.

========================================================

Czy ktoś jeszcze czyta forum :)

========================================================

Problem rozwiązany kupiłem dzisiaj podpory za 60 zł. Zamiennik do Scenika RX4

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [SCENIC RX4] Zamienniki do przeniesienia napędu?

Post autor: ZygaM »

Timisz, zapodałbyś cóż to za zamiennik, bo ja chyba właśnie będę musiał przerobić ten temat, strasznie u mnie zaczęło hałasować w aucie, położyłem się pod nim i wał jest luźny w podporze. Na razie chyba zdemontuję ten wał.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [SCENIC RX4] Zamienniki do przeniesienia napędu?

Post autor: ZygaM »

Dla zainteresowanych z centralnej Polski. Polecam warsztat
WAŁ-CAR
Ząbki koło Warszawy
ul. Piłsudskiego 156 B

ewentualny telefon 22-7815929 lub 22-7816524
wjazd jak na stację diagnostyczną / myjnię samochodową.

Moja regeneracja wału była w miarę prosta, bo miałem wał już przerabiany na rozbieralny. Ponadto zawiozłem panu mój stary oryginalny wał. Zdemontował podpory z oryginalnego, w które wkleił nowe łożyska i osłony gumowe (ponoć dobrej jakości) wymienił tulejkę tylną centrującą bo była rozbita. Wał miałem do odbioru na drugi dzień. Koszt tej regeneracji to 300 zł, z podstawowym wyważeniem.
Niestety dopiero dziś mogłem jechać po odbiór wału, zgodnie umową telefoniczną, pojawiłem się na warsztacie, wszystko zostało mi wytłumaczone. Założono wał i ... wyważanie wału założonego. Biło fatalnie, czasami nawet ESP wyłączało mi silnik - odpiął czujnik ABS. Zakładał na wał jakieś ustrojstwo, coś dospawywał w przerwach pomiędzy uruchamianiem auta na biegach - auto w tym czasie podniesione na 4 kobyłkach. Miało być dobrze. Sam osobiście za kierownicą, a potem ja - jest dobrze. Zrobiłem ponad 100 km i nic nie puka, nic nie trzęsie, nawet oglądałem sobie nagrania z kamerki samochodowej i obraz jest czytelny, nie trzęsie.
Trochę sobie z nim porozmawiałem, koszt całkowity regeneracji wału od A do Z, to około 1200 zł.+ 150 zł założenie i wyważenie na aucie.
Mnie ta impreza wyniosła 450 zł, bo miałem oryginalne obudowy podpór, przerobiony wał na rozbieralny i nowy łącznik gumowy. Wymienił i założył na ten rozbieralny dwie podpory, tulejkę i jeden z krzyżaków bo miał luzy.
Facet ma fajną gadkę, ale nie widać aby cyganił.
Adres dostałem od kolegi YARI, który niestety już sprzedał swojego RX4.
Na dzień dzisiejszy polecam, ale najpierw proszę dzwonić, bo nie zawsze mają czas. Tam naprawia gościu wały również do innych aut, również ciężarowych i wszelkich marek.
Mam nadzieję, że się komuś ta informacja przyda.

Tu daję stronkę google do nich
https://www.google.pl/search?hl=pl&q=wa ... 6395831808
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

yari

Re: [SCENIC RX4] Zamienniki do przeniesienia napędu?

Post autor: yari »

zostałem wezwany do tablicy (powiadomienie na majla), wiec się pojawiam :)

ciesze się, ze w końcu przyjechales do Ząbek
to rzeczywiście najlepszy spec od walow, jakiego znam, a przepraw miałem troche wczesniej
chociaz mam wrazenie, ze cena jest zroznicowana w zaleznosci od tego, jakim autem przyjezdzasz ;) jednak nadal go szczerze polecam, bo jak mam jechać gdzies gdzie będzie taniej i parszywie i się później wkrowiac... to jednak wole troche więcej zaplacic i być zadowolonym :)

rzeczywiście lepiej zadzwonić i się umowic, bo facet na pierwszej randce jest nieufny i jak z ulicy przyjedziesz, to raczej Cie nie obsluzy

(off top: a scenica sprzedałem, przerzuciłem się na szwedzka odmiane napedu na 4, ale pewnych cech mi brakuje, np. (sam się dziwie, ze to pisze) jego dzielności w terenie i frajdy z jezdzenia po błotnistych drogach i chaszczach (nie po piasku!!!), no i doceniam pewne rozwiązania, których teraz nie mam, ale za niektórymi nie tesknie ;)

ODPOWIEDZ