iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1.9 dci 2001] Dziwna praca silnika po odpaleniu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Stasiu_niggas

[Scenic 1.9 dci 2001] Dziwna praca silnika po odpaleniu

Post autor: Stasiu_niggas »

Witam kupiłem niedawno scenica i mam taki problem po odpaleniu w aucie dziwnie pracuje silnik jest głośniejszy niż normalnie w środku wszytko drży autko jakby się "trzęsło". Po nagrzaniu (temp ok 90c)pracuje równiutko i ładnie (dodam że im niższa temp na zewnątrz tym dłużej tak dziwnie silnik pracuje) Co może być tego przyczyną i jak to naprawić?
I od razu pytanie drugie. Autko ma przejechane 200 tys km co należy oprócz rozrządu i oleju jeszcze wymienić. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

góral

Post autor: góral »

Witam.
AD1. Może poduszki przy silniku się kończą . Polecam profilaktycznie dolać polepszacza do ON nie zaszkodzi bo może wtryski są zabrudzone.
AD2.Pasuje jeszcze wymienic filtr paliwa/ nie jest tani/, filtr powietrza, o filtrze olejowym chyba nie musze pisać lol , nie zapomnij o wymianie pompy wodnej przy okazji wymiany rozrzadu.
Jeżeli nie jesteś pewien co do płynu chłodniczego /pora zimowa / to też wymień.Należy zwrócić uwagę na pasek klinowy /wielorowkowy/, olej w skrzyni biegów i klocki hamulcowe .
Trochę dużo ale potem renka Ci odpłac brawa i
Pozdrawiam

uio

Post autor: uio »

Stasiu_niggas pisze:im niższa temp na zewnątrz tym dłużej tak dziwnie silnik pracuje
Sprawdź świece

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

O ile się nie mylę, to pompa wodna w tym motorze nie jest naędzana paskiem rozrządu, więc nie trzeba jej wymieniać.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

góral

Post autor: góral »

Martinez pisze:O ile się nie mylę, to pompa wodna w tym motorze nie jest naędzana paskiem rozrządu, więc nie trzeba jej wymieniać.
OK. ale przy 200.000 km to tylko kwestia czasu kiedy się rozsypie, a mozna przy jednej robocie i kosztach wymienić. ;)
Pozdrawiam

uio

Post autor: uio »

Stasiu_niggas pisze:jeszcze wymienić.
Sprawdź klocki i tarcze

Stasiu_niggas

Post autor: Stasiu_niggas »

Dzięki koledzy za odpowiedzi dzisiaj z rana odbieram fure od mechanika ;)
P.S. pompę wodną też wymieniłem ;)

ODPOWIEDZ