iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic1.9dci] stuki po czyszczeniu zaworu EGR w SILNIKU

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mirekkulbaka

[Scenic1.9dci] stuki po czyszczeniu zaworu EGR w SILNIKU

Post autor: mirekkulbaka »

PO czyszczeniu zaworu i przejechaniu ok 5 km usłyszałem wartot silnika taki jakby metaliczny głos co to może być dodam że na wolnych obrotach raczej nie słychać tego stuku :( :(

Edit:
co to może być
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 listopada 2008, 21:46 przez mirekkulbaka, łącznie zmieniany 2 razy.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Napisz coś więcej. Stuknęło i prestało, czy cały czas stuka? Może wpadł jakiś spiek przez kolektor. Mi kiedyś też coś takiego się stało. Silnik na chwilę się zadławił, ale zaraz było wszytko ok.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

mirekkulbaka

Post autor: mirekkulbaka »

Podczas jazdy rolzegł się warkot tak jakby coś się odkręciło ,teraz coś rzęzi-stuka gdy ciepły to na wolnych obrotach nic nie słychać , słychać najbardziej przy obrotach 1500-2000.To odgłos słychać chyba w głowicy 1lub 2 cylinder.Wydaję mi się jakby się dławił i była mniejsza moc

remi89

Post autor: remi89 »

Przymierzale sie w ten weekend do oczysczenia zaworu EGR-u ale po tym co przeczytalem mam trochu watpliowsci... szok

mirekkulbaka

Post autor: mirekkulbaka »

Odnośnie tego stuku czy pasek rozrządu mógł przeskoczyć o jeden ząb i praca silnika będzie taka

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Albo dostał Ci się jakiś spiek i blokuje zawór. Może krzywka wali po zablokowanym zaworze. Trzeba by ściągnąc dekla i zerknąć.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

mirekkulbaka

Post autor: mirekkulbaka »

Jutro sprawdze rozrząd czy nie przeskoczył[wymieniony1500km przejechane]jak będzie ok to ściągam dekiel .Dzięki za podpowiedż i proszę o więcej.

Edit:

Czy był to zbieg okoliczności czy coś innego z tym stukaniem bo przeskoczył pasek rozrządu o jeden ząb-pasek przestawiłem i jest ok co to mogło spowodować niewiem???

[ Komentarz dodany przez: Broov: 2008-11-21, 06:56 ]
Edytuj posty , nie pisz jednego pod drugim
Ostatnio zmieniony piątek, 21 listopada 2008, 06:54 przez mirekkulbaka, łącznie zmieniany 1 raz.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

źle napięty pasek
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

mirekkulbaka

Post autor: mirekkulbaka »

Chyba tak,dzięki za próbe pomocy i szerokości

ODPOWIEDZ