iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel satis] Naprawa lusterek

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ORDI

[Vel satis] Naprawa lusterek

Post autor: ORDI »

Jak naprawić przestawiające sie lusterka.

1. Rozbieramy obudowę lusterka (podważać od dołu ku górze)obudowa to dwie części
2. "wyłamujemy" lusterka do tyłu i przy podstawie lusterka będą widoczne 2 zaślepki , wyciągamy je.w środku są śruby klucz 10, jedna jest blokowana przez pręt który trzeba odkręcić od środka drzwi( przednia część drzwi) jest tam gumowa zaślepka, trzeba ja wyjąć i w środku jest śruba kl. 10 odkręcamy ją i to jest ten pręt.
3. po odkręceniu lusterka trzeba rozłączyć kabel który jest wpięty na PIN-y i oczywiście oczyścić i psiknąć specyfikiem który poprawia przewodzenie prądu
4. Oczywiście robimy to z 2 lusterkami ;)
5. Proponuje posmarować krawędź obudowy lusterek silikonem bo przez nią dostaje sie woda do przewodów.

U MNIE TO DZIAŁA :)
Jak coś to pytajcie :)

Ordi tyle czasu na forum a dublujesz posty i do tego nie potrafisz poprawnie ułożyć tytułu. Tym razem M-ki poprawiły następny razem będzie śmietnik ;) Snake

Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

Re: Naprawa lusterek Vel satis

Post autor: Tomaj »

Miałem samoprzestawiające, a raczej wariujące lusterka. Rozbierałem je i czyściłem dwoma specyfikami, chyba najlepszymi na rynku i nic. Jak szalały tak szalały. W końcu mi nerwy puściły i przy okazji jakiegoś serwisu w aso zleciłem sprawdzenie tego. W aso ponownie zaprogramowali kartę, nie potrafili wytłumaczyć jak to się mogło rozprogramować, ale komp niepoprawnie ją identyfikował. Szybko podjechałem do magika od kart, który ją naprawił, żeby mi znowu nie uciekła. Od tej pory wszystko działa poprawnie. Jak widać rozwiązania na ten problem są różne.
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

ORDI

Re: [Vel satis] Naprawa lusterek

Post autor: ORDI »

hehe sorki za dublowanie ale net mi padł i poszło kilka razy :)

ODPOWIEDZ