iparts></a>
<a href= francuskie

[wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
mihau
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 205
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 14:02
Renault: juz nie
Silnik: boxer
Lokalizacja: 3M

Post autor: mihau »

Ja od dłuższego czasu w różnych autach używam Philips Vision Plus i zdecydowanie polecam te żarówki. Ich światło jest bardziej białe w porównaniu z żarówkami standardowymi, ale to wciąż jest ciepła barwa, nie ma niebieskiej poświaty, jak niektóre produkty typu Blue... Według mnie taka barwa lepiej sprawdza się m.in. na mokrej nawierzchni. Ich światło jest mocniejsze od standardowego, ale oczywiście ich moc to przepisowe 55W. Przed samochodem jest po prostu jaśniej.
mihau
ex. Laguna I phII F4P '99
ex. R21 phII F3N '91
Oddział 3Miasto http://www.klubrenault.pl/3M

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Post autor: MarcinD »

Dzięki za pomoc :). Jak tylko będę miał chwilkę czasu, to zaopatrzę w Philipsy :).

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Post autor: MarcinD »

Odgrzewam kotleta, bo mam pytanko o żarówki, a nie chciałem zakładać nowego tematu... Czy jeśli mi jedna żarówka świeci wyraźnie mocniej / wyżej niż druga (przednie mijania) to jest two kwestia słabszej jakości (starszego wieku) jednej żarówki, czy jest w światłach w moim Scenicu (Sc I ph2) jakiś regulator, który się np spsuł?

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: [wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Post autor: BeXa »

To mocniej czy wyżej? Bo jak wyżej to np. silniczek nie podniósł jednej lampy, a jak mocniej to może jedna z żarówek się strząchnęła i świeci jaśniej - jak tak to zaraz się spali. Rozumiem, że żarówki są jednakowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Post autor: pelson91 »

ja miałem dobrą jazdę z żarówką światła mijania szok jadę sobie jadę, jak codziennie na uczelnię. Zatrzymuję się w korku przed światłami za Astrą III z chromowym paskiem z tyłu. Patrzę, a lewa lampa świeci mi na pomarańczowo (prawie czerwono!) szok . Jak dojechałem na uczelnię, to zgasiłem silnik, otworzyłem machę, wyjąłem żarówę z tych drucików, włączam jeszcze raz lampy, patrzę i świeci normalnie. Nie musiałem nic poprawiać w stykach itd. I do dzisiaj jest wszystko ok. Czym to mogło być spowodowane i czego to był objaw?
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Post autor: MarcinD »

BeXa pisze:To mocniej czy wyżej? Bo jak wyżej to np. silniczek nie podniósł jednej lampy, a jak mocniej to może jedna z żarówek się strząchnęła i świeci jaśniej - jak tak to zaraz się spali. Rozumiem, że żarówki są jednakowe?
Trochę chyba zrobiłem falstart z pytaniem. Kilka dni temu wypaliła się żarówka po stronie pasażera, więc włożyłem tam jedną, którą miałem w zapasie - od tamtej chwili mam wrażenie, że żarówka przed kierowcą świeci mocniej. Dzisiaj dokładnie sprawdzę, czy silniczek działa, czy nie (zamierzam stanąć przed autkiem a ktoś inny pokręci regulatorem w zależności od obciążenia, zobaczę, czy obie żarówki zareagują. A w przyszłym tygodniu chcę wymienić na jakieś "firmówki" o barwie bardziej białej, niż żółtej ;).

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Post autor: pelson91 »

zamierzam stanąć przed autkiem a ktoś inny pokręci regulatorem
a nie wygodniej podjechać przed jakąś ścianę/drzwi garażowe i świecić na nią? Wtedy będzie dobrze widać ruch linii świateł.. ;)
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: [wszystkie autka, żarówki] Jakiej żarówki potrzebujesz?

Post autor: BeXa »

pelson91 pisze:
zamierzam stanąć przed autkiem a ktoś inny pokręci regulatorem
a nie wygodniej podjechać przed jakąś ścianę/drzwi garażowe i świecić na nią? Wtedy będzie dobrze widać ruch linii świateł.. ;)
Jak kto lubi, w kupie raźniej ;)

Przy okazji tematu żarówek ostatnio zakupiłem do Puga jakieś Osram +30, czy jakoś tak, powiem szczerze, że za 2 x H4 zapłaciłem coś koło 50 PLNów, a efekt jest całkiem zadowalający.
Obrazek

ODPOWIEDZ