iparts></a>
<a href= francuskie

Jedyne w swoim Renault 4- Witamy!

Moderator: Grupa Moderatorów

csnauto

Jedyne w swoim Renault 4- Witamy!

Post autor: csnauto »

Na wstępie chcielibyśmy wszystkich serdecznie powitać!

Od kilku lat jesteśmy pasjonatami samochodów francuskich. Od malutkich Clio aż po Peugeoty 607. Bedąc we Francji ujżeliśmy jedyny w swoim rodzaju samochód- Renault 4 z roku 1977. Urzekł nas od razu i zamiast zaplanowanego transportu musieliśmy go połączyć z kupnem tego samochodu. Od kilku tygodni jest w Gdańsku, jednak od dnia dzisiejszego zaczęliśmy go remontować, aby wyrobić się na Zlot samochodów zabytkowych 25 kwietnia w Gdyni oraz oczywiście na Zlot w Borkach.

Posiadamy wersje R1126 z silnikiem 0.8. Silnik już został wyremontowany, wystarczy tylko pomalować niektóre elementy. Od dziś, zaczęliśmy zabierać się za jego renowacje. Zakupiliśmy materiał na siedzenia, a teraz zostaje przygotowywany do malowania.

Poniżej zdjęcia przed remontem. Następnie dzisiejsze prace. Będziemy starali się tutaj wrzucać aktualne zdjęcia naszej 4. Samochód wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju także mamy nadzieje, że jego wygląd będzie wyglądał tak, aby oczarowywał każdego który go ujrzy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Ekipa remontowa":

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wykonane dzisiaj:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 10 kwietnia 2010, 10:01 przez csnauto, łącznie zmieniany 1 raz.

habi

Post autor: habi »

Witam zapaleńców :D
Oby tak dalej a będzie pięknie woot

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

Witaj na forum browar
Życze również zapału w odbudowie zabawki aby tylko kieszeń była wystarczająco pełna

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

csnauto, witaj, gratuluje pasji brawa brawa
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Witaj na forum brawa
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

Witamy :) driver
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

G-Boy

Post autor: G-Boy »

csnauto pisze:Będziemy starali się tutaj wrzucać aktualne zdjęcia naszej 4
Witam na forum i gratuluje czworeczki. Widze ze mamy kolejnego pasjonata - kolejnego, bowiem MaciekR4 rowniez pracuje nad swoja R4- szczegoly znajdziecie tutaj - viewtopic.php?t=4706

PS. Na przyszosc prosilbym tylko aby zapoznac sie z regulaminem tego forum aby nasza wspolpraca przebiegala pomyslnie i bezproblemowo.

Jeszcze raz - witamy na forum i czekamy na postepy prac:) pijaki

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

Witamy na forum. Gratulujemy pasji
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

no no no...mam konkurencję, ale i tak życzę powodzenia, jednak 25-04 wydaje mi się bajkowym terminem i osiągalnym, ale w przyszłym roku :)

ja ze swoim remontem jak się wyrobię do zimy, to będę zadowolony, a nawet bardziej niż zadowolony :)

a u Was - co zamierzacie zrobić, bo jak widzę rama przy łączeniu przednich podłużnic z resztą podwozia jest trochę "zjedzona". co pozwala mi sądzić, że również wnętrza trójwarstwowych przednich podłużnic są podrdzewiałe a nawet zgnite...jak tylne podłużnice również kilku warstwowe...a boczne na zewnętrznych zgrzewach (panel podłogowy i podłużnica)...czy zamierzacie zdjąć nadwozie i zrobić konkretny remont, czy tylko wizualnie się za auto zabrać - blacharka tu to tak na dobrą sprawę kosmetyka...
za duży obrazek

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Witam milosnikow francuzow z Trójmiasta. Z checią zobaczyłbym wasze cudeńko. Sam kiedyś bawiłem się w renowacje R4. Mam nadzieje, ze nieraz spotkamy sie przy różnych okazjach w Trójmiescie i nietylko.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Witajcie :) Oby Wam nie zabrakło cierpliwości na pracami :)
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Fajnie że coraz więcej osób interesuje się starymi reniami. Powodzenia i wytrwałości

agawa

Post autor: agawa »

Witamy na forum..cieszę się,że są ludzie pełni pasji, zapału i miłości do renatek.
Trzymam kciuki driver

csnauto

Post autor: csnauto »

Maciek R4:
Obecnym tempem, do konca tygodnia wszystkie czesci powinny byc zmatowione, zaszpachlowane i gotowe do malowania. Rdza wszędzie, oprocz podlogi (zaraz zdjecia, juz zrobiona) oraz tylniej klapy (rowniez juz delikatnie przygotowana) jest powieszchowna. Dlatego tez ten samochod kupilismy. Podwozie zamierzamy zaimpregnowac, bo rdza wychodzila jedynie w miejscu gdzie byla dziura w podlodze.

Silnik juz zrobiony, odpala bez zajakniecia. Dlatego tez co mielibysmy robic przez nastepny rok? Chyba nie malowac i skladac samochod? Mam nadzieje, ze nic nie stanie na przeszkodzie, aby skonczyc ten samochod do 25.04.2010r:)


Zdjecia z dnia wczorajszego:

Siedzenia wykrecone i pojechaly do obszycia:
Obrazek

Maska przed zrobieniem:
Obrazek
Maska przed koncowym matowieniem i oczyszczaniem:
Obrazek

Na podloge- zywica wraz z wloknem szklanym:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

czarna

Post autor: czarna »

Wyrazy uznania i powitania :)

ODPOWIEDZ