iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] jak wyłączyć start/stop

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: Eliot »

spoogie pisze:Być może czterocylindrówka gaśnie i uruchamia sie niezauważalnie ale niestety trzy cylindry trzepią za każdym razem. Ja tam osobiście żadnych korzyści z wyłączania nie widze (przede wszystkim żadnej oszczędności z paliwa) a klima przestaje wtedy działać. Ten system to taka sztuka dla sztuki dla koncernów samochodowych by ich auta przeszły homologację emisji CO2 z jak najmniejszą wartością. Dlatego wyłączam s&s zawsze jak tylko wsiadam do auta ;)
Spoogie - będziesz się ze mnie śmiał, bo ja miałem taką hecę. Po zakupie auta jeździłem dwa dni, sporo kilometrów. Trzeciego dnia postanowiłem sprawdzić jak działa ten system i okazało się, że on cały czas był włączony, a ja nie wiedziałem. Jestem starym kierowcą (35 lat już jeżdżę) i na obrotomierz w ogóle nie patrzę. W każdym razie uruchamiania odbywa się bezszelestnie i bez drgań. W ruchu miejskim nie da się tego wyczuć.

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: spoogie »

Eliot pisze: Spoogie - będziesz się ze mnie śmiał, bo ja miałem taką hecę.
Nie mam najmniejszego zamiaru. ;) Po prostu od dwóch lat nie mogę sie przyzwyczaić do klangu trzech cylindrów palm
Widzę znaczną różnicę w pracy silnika trzy a czterocylindrowego. Wcześniej miałem clio II z 1.2 75 km i na światłach nie było żadnych drgań i trzeba było się wsłuchiwać w pracę. 0.9 jednak wibruje na światłach a jak się deaktywuje przy s&s to tak charakterystycznie trzepnie.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
Rafaello
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2016, 16:49
Renault: Scenic 4 Touch
Silnik: 1.2 Energy 130
Lokalizacja: Nysa

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: Rafaello »

W moim 0.9 system start-stop wyłącza i włącza silnik bez żadnych wibracji ani szarpnięć, czasami wręcz niezauważalnie. Przycisk do dezaktywacji jest opisany literka A.
Jest.
Scenic IV Touch Energy TCe 130 17r.
:myjka:
Były.
Captur Intense 0,9TCe 90 15r.
Scenic 2 ph1 1,9 dci 04r.
Laguna 1 ph2 1,8 16v 00r.
Megane 1 ph2 1,4 8v 99r.
Twingo 1 ph1 1,2 8v 97r.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: mopsik »

Zarówno w Clio jak i teraz w Capturze - po prostu wyłączam jak wejdę do auta.System zdatny tylko w dużym korku.

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: Tomu80 »

Po uruchomieniu samochodu (o ile nie zapomnę...) zawsze wyłączam star/stop. System do niczego nie przydatny-nawet jak przyznał w rozmowie że mną szef jednego z serwisów ASO Renault w ostatecznym rozrachunku nie obniża w ogóle uśrednionego spalania. Jest tylko z racji wymogów UE dotyczących emisji CO2 w korkach. Jak tylko skończy się gwarancja, to mam już gotowy pomysł na odwrócenie działania przycisku wyłączającego S/S - domyślnie po uruchomieniu silnika S/S będzie zdeaktywowany,a po ew. przyciśnięciu przycisku stanie się aktywny.

shrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 17:43
Renault: Dacia Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110 koni
Lokalizacja: Francja

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: shrek »

Najprostrzy sposob, to przekaznik czasowy. Po przekrecenu stacyjki przekaznik zwiera styki a nastepnie sie rozlacza.

mariansq
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 22:01
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0 dCi 150 KM

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: mariansq »

Witajcie
Można też użyć odpowiedniego modułu, który bezproblemowo wyłączy system Start/Stopu przy jednoczesnym zachowaniu jego funkcjonalności i wszystkich powiązanych z nim systemów pojazdu- czyli jak chcesz masz automatyczne wyłączanie systemu i cieszysz się spokojną jazdą, jeśli nie chcesz możesz włączyć i masz tryb fabryczny, sam decydujesz. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech pisze.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: BlackRaven »

Start- stop to zabójca turbin, choć nie robi tego od razu
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: [Captur] jak wyłączyć start/stop

Post autor: pongo »

System start-top da się zapewne deaktywować programem ddt4all poprzez moduł OBD. Ja deaktywowałem w moim Kadjar więc pewnie i w Captur się da.

ODPOWIEDZ