iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Trafic 03r.]-Dodatkowe ogrzewanie

Moderator: Grupa Moderatorów

krzysiek79

Post autor: krzysiek79 »

crosmen, fakt fachoweic z niego bardzo dobry ale ma zawsze mase roboty i dostac sie do niego ciezko :(

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

stanisław pisze:a myslałes jak przyjdzie większy mróz podpowiem pomyśl o dodatkowym ogrzewaniu typu vebasto to bieże 0.4 l ropy na godzine i jaki komfort
webasto webastem....bierze do 0,1 ropki na godzinę ;)
...jednak przy wyborze trzeba uważać, żeby nie zakupić gazowego - niestety nie polecam ogrzewań postojowych gazowych (ku przestrodze zainteresowanych ogrzewaniami postojowymi), bo zamarzają już przy -10


Crosmen...nie przestrasz się, jak Ci w zimę przestanie działać webasto, a cała reszta auta będzie działać prawidłowo - za gęsta ropa spowodowana zimnem (ujemnymi temperaturami) może być przez pompkę webasta nie pompowana...druga sprawa - podjedź i popytaj, gdzie masz do niego bezpieczniki (te w kabinie i te pod maską - ja mam w kabinie 1x i 2x pod maską), ponieważ częste problemy z uruchomieniem się webasta są od zaśniedziałych styków na bezpiecznikach w komorze silnika...i jeszcze jedno - staraj się, aby niczym nie zasłaniać wylotu od webasta - raz, bo będzie to niezdrowe dla samego webasta i poczujesz szybko grzejące się to co zasłania "rurę", a dwa - będzie dmuchać i dmuchać dopóki na czujniku temp. przy włączniku (lub gdzieś indziej - ja mam wbudowany we włącznik) nie będzie nastawionej temperatury...

Pozdrawiam
za duży obrazek

crosmen

Post autor: crosmen »

Stale coś się pieprzy. Raz odpala raz nie.Kopci i nie zaskakuje.Zdjąłem wężyk od pompki i pochodziło na sucho,to póżniej odpaliło.Za jakiś czas to samo.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

u mnie dzieje się dokładnie to samo - więc nic nowego...radziłbym się przyzwyczaić i co jakiś czas je przepalać (włączyć i zostawić na kilka h, nawet podczas jazdy) - mi po takich kuracjach (2-3 dni góra) działa normalnie i nie kopci po "załapaniu"


Pozdrawiam
za duży obrazek

stanisław

Post autor: stanisław »

witam no i co crosmen zainstalowałeś webasco i co komfort chciałem jeszcze zapytać jak podłączył zasilanie z zbiornika czy osobno a co do zasilania mozesz dolać zimą troszku nafty fakt ze bedzie kopcić ale parafina ci sie wytraci i nie zamarznie

ODPOWIEDZ