iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Trafic 03r.]-Dodatkowe ogrzewanie

Moderator: Grupa Moderatorów

crosmen

[Renault Trafic 03r.]-Dodatkowe ogrzewanie

Post autor: crosmen »

Witam gorąco ! Nadchodzi zima ,a ja zastanawiam się, czy w moim osobowym busiku jedno przednie ogrzewanie da radę.Czy trzeba montować dodatkowe ?Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, proszę o podpowiedż.Pozdrawiam. driver

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

hmmm...a ile masz rzędów siedzeń z tyłu ?

jeżeli jeden i potem za nim ściany nieprzeszklone, a nie masz ścianki, to polecam powieszenie koca za siedzeniami (sam tak robie w R4, bo ogrzewanie nie daje rady nagrzeać wnętrzea nawet w dłuższej drodze)...i wtedy ogrzewanie na nogi lub to z nawiewów z deski (nie na szyby...oczywiście po osuszeniu i odrosieniu okien)

ale jeżeli kupiłeś przeszklonego z siedzeniami, to chyba w Renaulcie pomyśleli i cos lepiej grzejącego wrzucili...śmiem tak przypuszczać, ale nie ręczę głową za to :)

Pozdrawiam
za duży obrazek

crosmen

Post autor: crosmen »

To osobówka, 3+3+3 oszklony ,krótki.Narazie przy -2C jest ok ,ale przy większym mrozie niewiem. :(

Śmigiel

Post autor: Śmigiel »

Trafciu ma dobre grzanie ogólnie więc nie powinno się nic dziać. U nas dzisiaj temp była w granicach -2 do -7 i przy ogrzewaniu włączonym na pace miałem ciepło a w zasadzie mam tylko szybkę ze ściany grodziowej wyciągniętą (zatrzasnęły mi się kluczyki ostatnio, wyciągałem), a Ty w ogóle jej nie masz więc powinieneś mieć gorąco z tyłu auta.

crosmen

Ogrzewanie

Post autor: crosmen »

Narazie niema dużego mrozu ,ala dobra cyrkulacja powietrza zapewnia super grzanie .Nagrzewnica pracuje na minimum.Teraz jestem pewny, ze sobie da radę.Dzięki za odpowiedzi . Pozdrawiam

stanisław

Post autor: stanisław »

a myslałes jak przyjdzie większy mróz podpowiem pomyśl o dodatkowym ogrzewaniu typu vebasto to bieże 0.4 l ropy na godzine i jaki komfort

crosmen

Post autor: crosmen »

Wiem ,bo miałem w poprzednim busie ,ale to koszt dobre 2000 zł.Może pojeżdzę jeszcze rok i zmiana bryczki.Webasto to super sprawa.

stanisław

Post autor: stanisław »

ale takie webasto można na szrotach kupić za małe pieniądze i sprawdzić można a to jest dobra rzecz mam w swoim epace

crosmen

Post autor: crosmen »

Zdecydowałem się na webasto (1500+300 założenie)-najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę charakter mojej pracy.Pozdrawiam driver

Baron

Post autor: Baron »

crosmen pisze:webasto (1500+300 założenie)
a możesz podzielić się jak firma Ci to zakłada?

crosmen

Post autor: crosmen »

Zakładam w Włocławku na ul. Toruńskiej, ale w sobotę.Napiszę po zamontowaniu.

crosmen

Post autor: crosmen »

Sobota wieczór-webasto zamontowane i działa.Pięknie dogrzewa podczas jazdy.Na postoju reguluję temperaturę jak chcę,może być sauna.To był najrozsądniejszy wybór.Dzięki za zainteresowanie tematem.Pozdrawiam viva

Baron

Post autor: Baron »

crosmen pisze:Pięknie dogrzewa podczas jazdy.Na postoju reguluję temperaturę jak chcę,może być sauna.
to gratki brawa marzy mi się coś takiego na przyszłą zimę :)

crosmen jeśli pozwolisz to jeszcze Cię pomęczę :)
1. mógłbyś dokładniej powiedzieć adres firmy (albo nazwę, telefon)
często jestem w Płocku, więc do Włocławka mam rzut beretem :P
2. czy to cena jakaś "po znajomości" dla Ciebie była czy tak po prostu biorą?
3. zestaw był nowy czy używany?
4. orientujesz się czy montują do osobówek?

wybacz dużo ilość pytań, ale ze względu na ceny montażu do jakich ja docierałem odwiodły mnie od webasto na jakiś czas, a Ty dałeś na nowo nadzieję :) lol

crosmen

Post autor: crosmen »

Warsztat mieści się na placu giełdy samochodowej ,przy trasie nr. 1 .Z Gdańska przez Włocławek, do Płocka.Za Anwilem ok. 1 km. po lewej, za Wodociągami, w głębi placu przy oponach. Tel;604208652 Przy pierwszym kontakcie można sądzić, że majster jest trochę opryskliwy ,ale to złudzenie ,to fachowiec ,który wie co mówi i nie wdaje się w zbędne dyskusje.Cena nie była po znajomości.zależy pewnie od modelu auta i webasta.Najlepiej zadzwoń.Moje webasto było używane/z allegro/ i kompletne-Airtronic D2- suche.Prawdopodobnie to, które podgrzewa również układ chłodniczy ,będzie droższe.Montują do wszystkich aut i robią elektrykę.Pochwal się jak się dogadasz,Pozdrawiam

Baron

Post autor: Baron »

Pięknie Ci dziękuję za wyjaśnienie mi wszystkiego!!! browar browar browar

ODPOWIEDZ