iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia 2002r.] Głośniki do przednich drzwi

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
soldek

[Thalia 2002r.] Głośniki do przednich drzwi

Post autor: soldek »

Co frabryka dala juz powoli wysiada takze pomyslalem o zmianie glosnikow w przednich drzwiach.. Mam radio Blaupunkt London MP35 Klik. Jestem laikiem w temacie audio takze co mozecie polecic max. do 250zl za 2szt? Oczywiscie moga byc tansze bo niekoniecznie odczuje roznice na tych drozszych.. Myslalem cos o Helix, Hertz? Wyminiac odrazu te stare druty do tego? I na jakie? :P Mam na mysli przyjemny i czysty dzwiek dla ucha z fajnym basem, nie chodzi mi o podglaszanie na full zeby kazdy slyszal.. oczywiscie stosunkowo do ceny i mozliwosci :)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

soldek pisze:Mam na mysli przyjemny i czysty dzwiek dla ucha z fajnym basem,
to bez wzmaka zapomnij o tym
soldek pisze:Wyminiac odrazu te stare druty do tego? I na jakie?
a po co? Jak nie zakladasz wzmaka to nie ma najmniejszej potrzeby.

Dobre glosniki ma tez Focal. Generalnie - jak mowilem - jesli masz zamiar grac samym radiem - to nie musisz kupowac glosnikow z wyzszej polki- bo i tak wyzej mocy radia nie podskocza. Inna gadka zaczyna sie jak zalozysz wzmak - wtedy mozna mowic o basie itp..

Generalnie przejdz sie np do norauto, posluchaj glosniczkow, wybierz te co Ci beda najlepiej odpowiadac i cenowo i dla ucha..i po sprawie ;)

Dlaczego tak Ci radze? Kazde ucho jest inne, i kazdy inaczej "slyszy" dany dzwiek. Buduj pod siebie, a nie pod to co polecaja. Ty bedziesz tego najczesciej sluchac.

inspektor

Post autor: inspektor »

soldek pisze:przyjemny i czysty dzwiek dla ucha z fajnym basem,
bez budżetu 1200 zł minimum tego nie uzyskasz, wzmak , kable, wytłumienie

najlepiej uzbieraj kase a później kupuj klocki, w Car audio nie ma sensu inwestować małych kwot bo to nic nie daje (oczywiscie efekt Placebo dzaiła i to świetnie )
soldek pisze:Jestem laikiem w temacie audio takze co mozecie polecic
polecam przeczytanie FAQ Bartka Nazara
G-Boy pisze:Focal.
to nie ta półka cenowa, nawet w używkach access kosztuje duzo powyżej 300 zł a gdzie jakeiś dystanse kable i chodz szczątkowe maty

soldek

Post autor: soldek »

Hmmm tak czytam co mi tu radzicie i chyba szkoda tych 200zl.. W jakies konkretniejsze car audio sie bawic nie zamierzam bo aktualnie szkoda mi budzetu w tym temacie choc powiem szczerze, ze imponuje mi fajne granie w samochodzie.. Z tego co wynika same glosniki duzo mi nie dadza wiec moze zostane przy tych frabrycznych :( A i radio do najnowszych juz nie nalezy..
G-Boy pisze:
soldek pisze:Mam na mysli przyjemny i czysty dzwiek dla ucha z fajnym basem,
to bez wzmaka zapomnij o tym
Nie mialem na mysli jakis miazdzacych dzwiekow, a jedynie odczuwalna roznice miedzy glosnikami.. Czystosc dzwieku takich fabrycznych juz letnich glosnikow zdaje sie wyczuje roznice od czegos nowego.. A wszystko mialo byc w stosunki do ceny wiec nie liczylem na nic bardzo efektownego :)
FAQ chetnie przeczytam sobie :)

inspektor

Post autor: inspektor »

zastanawiam się czemu każdy kto nie miał wzmaka odrazu myśli że jak go założy to po porstu dzwięk go przytłoczy

w clio kupmla zakładałem audio za 1200 zł (głośniki na przód, radio, wzmak, kable i wygłuszenie drzwi ) wrażenie. każdy kto wsiadał do auta był w szoku ze tak to gra

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

jesli zamierzasz pojezdzic autem wiecej niz 2 lata za te 200 (pare) zlotych wyglusz drzwi.

Potem ew. wymien glosniki wraz z kablami.

p.s.
za 200 zl nie mow o car audio :) to tylko zwykla wymiana glosnikow ;]
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

soldek

Post autor: soldek »

No wlasnie chodzi o to, ze w ciagu 2 lat chcialbym zmienic auto na cos wiekszego, mocniejszego i mlodszego.. Dlatego szkoda mi wkladac teraz wiekszy budzet..

P.S.
Nie napisalem nigdzie, ze to car audio.. :> A jednie, ze szkoda mi aktualnie polskich zlotych inwestowac w konkretne car audio ;)
P.S.2
Jakby nie patrzec wymiana glosnikow to tez samochodowe audio :D

inspektor

Post autor: inspektor »

soldek, pamietaj że radio, wmzka głośniki i kable mozna zabrać przy sprzedaży, nikt nie powiedzaił że trzeba to zostawić :)

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

i tak bym najpierw wygluszyl drzwi, bez wymiany glosnikow.... operacja trudniejsza, ale przynoaszaca najwiecej efektu za te pieniadze...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

Jak masz zamiar tylko wymienić głośniki na takie za 200 zł to poprawa będzie ale nie aż taka duża, jak masz żonę lub dziewczynę to kup wino i bukiet kwiatów a efekt będzie nieporównywalnie lepszy ;)

lupo

Post autor: lupo »

Eee tam przesadzacie. Zalezy kto ma jakie podejscie do audio. Wiadomo ze fabryczne glosniki sa slabe. Kup dowolne glosniki jednej z dobrych firm (do 200zl mozesz przebierac) o RMS takim jak wyprowadza Twoje radio i zapewniam ze odczujesz roznice.
Wygluszenia, wzmacniacze itd - dobra sprawa, ale jak ktos sie chce bawic w rozbudowane caraudio.

ODPOWIEDZ