iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic '02] Padlo podswietlenie wyswietlacza radia

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
G-Boy

[Scenic '02] Padlo podswietlenie wyswietlacza radia

Post autor: G-Boy »

No i mam za swoje :p Zachcialo mi sie dzisiaj pokombinowac przy radiu i podlaczeniu interfejsu. Coz, poleglem czesciowo - bo mam tylko zla przejsciowke, ale moj problem polega na tym , ze stracilo mi sie gdzies podswietlenie wyswietlacza z zegarkiem. Tj. swieci lekko, slabo , nie tak jak wczesniej jasno i wyraznie, dodam ze podswietlenie klimy i licznika oraz okienka kompa pokladowego jest ok i przyciemnia sie przy wlaczeniu swiatel pozycyjnych/mijania.

Czy ktos juz przerabial temat z tym wyswietlaczem?Bezpieczniki pobierznie sprawdzilem - raczej wszystkie sa ok, ale dokladnie jutro przejrze, chyba ze mam gdzie indziej szukac?

inspektor

Post autor: inspektor »

żarówki ośietlenia zegarka lub też jakiś pin nie styka przy wyświetlaczu

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

w Kangoo :)

padły żaróweczki (w ASO nie ma nawet jako część - i polecili sobie wlutować, bo tak samo by zrobili jakbym im zostawił auto - chociaż szczerzy byli) i przewód dający napięcie na wyświetlacz z radia - u mnie bodajże biały był...
za duży obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

dzieki chlopaki - dzis doszedlem ze to zaroweczki padly. Przejade sie po sklepach elektro moze znajde takie.. W kazdym razie na razie nie swieci mi nic, ale moze awaryjnie wrzuce tam chociaz diode , zeby widziec ktora godzina ;)

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

czasami winowajcą może być też,lekko nadpalona ścierzka na ściemniaczu ,u mnie podczas wymiany żarówek pokręteł nawiewu ,poleciał ściemniacz,przez co najpierw podświetlenie zegarka itp,świeciło słabo,po czym zdechło całkowicie,teraz wiem,że jak chce się pogrzebać przy elektryce lepiej aku odłączyć .
G-Boy, a moż eodrazu zakup diodę to podświetlenie sobie zmienisz ;)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

andrzej27r pisze:poleciał ściemniacz,
Sprawdzilem - dziala wzorowo.
andrzej27r pisze:teraz wiem,że jak chce się pogrzebać przy elektryce lepiej aku odłączyć .
hehe..wiem :p z zawodu jestem elektrykiem :P A grzebanie w instalacjach aut to raczej hobby :) Tyle ze instalacje scenica dopiero poznaje :D Na jesien pewnie bede znac ja juz na wylot :D
andrzej27r pisze:zakup diodę to podświetlenie sobie zmienisz
Pytanie czy dioda zachowa sie tak jak zarowka - tj - czy po obnizeniu napiecia przez sciemniacz, dioda bedzie swiecic czy tez zgasnie - wiadomo dzialanie diody i zarowki nie jest takie samo. A mimo to funkcje sciemniania chce zachowac. Ale z diodami poexperymentuje, bowiem jesli dobrze pojdzie -to odrazu licznik, wyswietlacz radia i climy przerobie na bialy tak jak kiedys mialem w MII , tyle ze tam byly diody wszedzie i bylo prosto to zrobic :)

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

ja mam już dłuższy czas wymienione wiekszość żarówek na diody ,dobierałem do nich rezystor na napięcie 14 V,i już długi czas świecą,do samego wyświetlacza,można kupić gotowe kolorowe żarówki ,u mnie ich cena mnie powaliła bo jakieś 4 zł za sztukę :/ zdziercy,dlatego wolałem zakupić diody,jest trochę zabawy z lutowaniem ,ale satysfakcja,że się samemu zrobiło jest wielka brawa .widzę,że masz scenica,więc licznik będzie podobny do mojego teraz ;) więc możesz zerknąć jak wygląda zmiana podświetlenia .biały wygląda super i mniej roboty jest jak z innymi kolorami

G-Boy

Post autor: G-Boy »

andrzej27r pisze:.biały wygląda super i mniej roboty jest jak z innymi kolorami
Mow mi jeszcze :D moje MII niegdys:

http://picasaweb.google.pl/adamstach/DzidziaLicznik#
http://picasaweb.google.pl/adamstach/Climatronic#
andrzej27r pisze:,dobierałem do nich rezystor na napięcie 14 V,i już długi czas świecą,
no dobra - a jak z funkcja sciemniania? Przyciemnia sie czy nie?

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

pewnie,że się przyciemnia ,nie zauważyłem problemów .Licznik z MII wygląda super,może pokuszę się kiedy o przeszczep do swojej furmanki

G-Boy

Post autor: G-Boy »

To pisz do mnie, mam licznik z MII ph II z bialym podswietleniem o ile kojarze juz, do pozbycia sie - lezy mi nie potrzebny - teoretycznie sprawny-(nie pasowaly styki do ph I.) Aktualnie oddam za piwko ;)

ODPOWIEDZ