iparts></a>
<a href= francuskie

[RMS II 1,6] Możliwość montażu firmowego radia + sterowanie

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Nuniez

[RMS II 1,6] Możliwość montażu firmowego radia + sterowanie

Post autor: Nuniez »

Witam od niedawna jestem właścicielem Scenica II z 2004r. Samochód byłkupiony w polskimsalonie więc wyposażenie jest dosyć ubogie (porównując pojazdy przywiezione z zagranicy). Mianowicie chciałem założyć radio firmowe CD do tego samochodu. Obecnie jest założony jakiś pioneer. Chciałbym mieć jakieś sterowanie pod kierownicą, choćby tylko głośność lub jeżeli się da to żeby było więcej funkcji z kierownicy. Pytałem sprzedającego jakie radio było wcześniej zamontowane to powiedział, że firmowe ale na kasetę (???)
Jeżeli chodzi o wyświetlacz na liczniku to chyba jest obecny (po podświetleniu latarką widać napisy typu EON i coś tam jeszcze).
Pytanie moje brzmi: co mam zrobić, co kupić i czy jest w ogóle taka możliwość?
Może ktoś ma do sprzedania oprzyżadowanie do tego? chętnie kupię lub mogę dać w rozliczeniu obecne radio pioneer z mp3. Czekam na odpowiedż i pozdrawiam.

JarosG

Post autor: JarosG »

Znalazłem kilka różnych ofert, może cię zainteresują http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... ult+scenic

G-Boy

Post autor: G-Boy »

wrzuc sobie dowolny model ALPINE z interfejsem do renault - bedziesz mial sterowanie przy kierownicy i dobre, praktycznie niezniszczalne radio, ktore wiele lat Ci posluzy. (warto poszukac wyzsze modele z rynku wtornego - sa tansze, a jakoscia dzwieku zostawiaja w tyle fabryczne radia). Jesli jednak szukasz bardzo radia na CD - to pamietaj ze fabryczne radio musi miec wlasciwy wyswietlacz - czyli jesli radio bedzie "tuner list" lub "update list" t wyswietlacz powinien byc wymieniony na odpowiedni to tego modelu radia. Nie wiem jak bylo z wyswietlaczami z radii kasetowych - czy dzialaja z radiami fabrycznymi na CD. Generalnie bez "rzezbienia" sie nie obejdzie chyba.

Nuniez

Post autor: Nuniez »

Jeżeli kupię model Alpine (jaki?) to bedzie pasował pod mój wyświetlacz? Mam jechać do Aso żeby zapytać? Nie mam guzików pod kierownicą, mam tylko nakierownicy sterowanie tempomatem. Czy wystarczy kupić przewód z przełącznikami spod kierownicy + radio zakładając, że wyświetlacz pauje?

G-Boy

Post autor: G-Boy »

a widzisz - tu jest troche inaczej. Alpine przy oznaczeniu modelu maja ikonki - i rozne radia mozna roznie podlaczyc - niektore obsluguja oryginalnego pilota, niektore nie, niektore wspolpracuja z wyswietlaczem fabrycznym, niektore nie (odwiedz stronke alpine). Jesli u Ciebie nie ma pilota przy kierownicy, to moze cos uniwersalnego znajdziesz. Dodatkowo jesli chcesz niefabryczne radio - to obsluga wyswietlacza fabrycznego do niczego Ci nie jest potrzebna - bo po co 2 wyswietlacze? jesli natomiast pokusisz sie o zalozenie oryginalnego radia - mozesz sprobowac pojechac do aso i dowiedziec sie co z czym wspolpracowalo i co z czym da sie aktualnie polaczyc (mowie tu o oryginalnym radiu z cd i wyswietlaczu ktory masz w aucie). Zapytac nic nie kosztuje. Chyba, ze na forum ktos tu doradzi ;)
Widze ze jestes z lodzi - wal do Jaszpolu, to zaprzyjazniony z klubem dealer renault. Napewno Ci pomogą ;)

Nuniez

Post autor: Nuniez »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam

Nuniez

Post autor: Nuniez »

Niestety w Jaszpolu nie byli w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.
Wymontowałem obecne radio i znalazłem żółtą małą kostkę na 6 pinów. Do czego lub od czego ta kostka może być? Słyszałem, że chyba zielona jest od wyświetlacza i sterowania...

ODPOWIEDZ