iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 1,2 2007] Radio - nie działa z dnia na dzień

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
drx

[Clio III 1,2 2007] Radio - nie działa z dnia na dzień

Post autor: drx »

Witam

Otóż sprawa wygląda następująco: w piątek wracam ze szkoły w radyjko gra i smiga. W poniedzialek czyli dzisiaj odpalam autko wszystko ładnie ale cos mi nie pasuje i radio nie gra prubuje włączać i wyłączać ale nie reaguje. Nie idze zmieniac fal ani wyciagnac plyt cd biedna została :). Zauważyłem również ze jak wyłączam auto i wyciągam kluczyki ze stacyjki to wyświetlacz tam gdzie jest wyświetlana godzina i fale z radia nie gaśnie, świecił się przez 6 h jak bylem w szkole, nigdy nie było takiego czegoś. Zapewne teraz też się świeci.

Co może być przyczyną? Autko jest w zamkniętym pomieszczeniu. Wiadomo zimno jest bo cos kolo 15-20 stopni na minusie a samochód stał cały weekend. U mojego Ojca w Lagunie na dworze nie ma takiego problemu. Mogą być jakieś zabezpieczenia, albo bezpiecznik czy jakieś zwarcie.

jak macie jakieś pytania proszę śmiało pisać.

pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Sidenis: 2010-01-25, 22:43 ]
Post zatytułowany prawie dobrze. Na przyszłość proszę używać sposobu z tego tematu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 stycznia 2010, 22:42 przez drx, łącznie zmieniany 2 razy.

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

wilgoc sie skroplila w srodku ??

u mnie przy -22 nie zawsze chce plyty normalnie odtwarzac :) ale jak sie autko nagrzeje wsio wraca do normy... ino plyte trza przetrzec bo wilgotna zdeka...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

Poprawić kostki z tyłu za radiem.
Powered by L7XE V6 24V

drx

Post autor: drx »

Witam

Ponownie. Jak przyjechałem ze szkoły to odłączylem klemy z aku i wyświetlacz już się gasi po wyłączeniu autka. Sprawdzałem bezpieczniki od radia są sprawne. Może jakieś inne mają z tym coś wspólnego? Radio na razie nie działa. Według mnie może byc coś przez ten mróz ze nie działa wiadomo elektronika i coś się styka.

Jak wyciągnąć delikatnie te radio? Jakieś jeszcze pomysły

pozdrawiam

G-Boy

Post autor: G-Boy »

potrzebujesz dwa szpikulce w ksztacie litery U - do kupienia w kazdym sklepie elektronicznym/ car audio - np mediaM lub podobne..Ja to robie za pomoca 4 cienkich srubokretow do elektroniki - wsadzam je w otwory i wyciagam radio. (zakladam ze masz fabryczne radio z takim systemem montowania jak opisalem powyzej - bowiem nie wiem dokladnie co wkladano do CIII w 2007r.)

Pozatym jesli odpiales akumulator - bedziesz musial wprowadzic kod. Zakladam ze wiesz jak to zrobic - jak nie poszukaj na forum, taki temat juz byl. Z tylu powinny byc w radio wpiete 3 kostki - dwie duze - zasilanie i glosniki oraz jedna mniejsza zolta - wyswietlacz i pilot przy kierownicy.
Montaz radia spowrotem - po prostu je wsun, bez srubokretow juz ;) powodzenia!

drx

Post autor: drx »

Kod mam wpisany w instrukcji radia. Wiec raczej nie ma co się bac. jak bede miec czas to sprubuje wyjac radio. Na rogach radia mam 4 male otwory wiec w nie musze wsadzić te śrubokrety.

Jesli chce to wymienic to musze jechac specjalnie do ASO a najblizej mam do Opola. Autko nie jest juz na gwarze w Renault wiec na pewno za free mi to wymienią?

pozdrawiam moze to przejdzie czy raczej nie po poprawie pogody?

drx

Post autor: drx »

Witam. Wczoraj wyciagłem radio, odpiałem wtyczki włożyłem spowrotem. Wpisalem kod radia i dziala juz wszystko :) Jak to mozliwe?


pozdrawiam

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

drx pisze:Witam. Wczoraj wyciagłem radio, odpiałem wtyczki włożyłem spowrotem. Wpisalem kod radia i dziala juz wszystko :) Jak to mozliwe?
Przecież Ci wyżej pisałem "popraw kostki" :/
Powered by L7XE V6 24V

drx

Post autor: drx »

malczyk2000 pisze:
drx pisze:Witam. Wczoraj wyciagłem radio, odpiałem wtyczki włożyłem spowrotem. Wpisalem kod radia i dziala juz wszystko :) Jak to mozliwe?
Przecież Ci wyżej pisałem "popraw kostki" :/
Tak wiem Ale one nie byly wcale poluzowane. Musiałem wyciagnac z pradu i wtedy. Co moglo byc przyczyna takiego czegos?

pozdro

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

drx pisze:Tak wiem Ale one nie byly wcale poluzowane. Musiałem wyciagnac z pradu i wtedy. Co moglo byc przyczyna takiego czegos?
Nie chodzi o to że były poluzowane, kostki i złącza jakością nie grzeszą. Często pomimo tego że kostka jest podłączona to na którymś styku jest słabe przejście i są jaja.
Powered by L7XE V6 24V

drx

Post autor: drx »

Dzieki za pomoc.

Temat można zamknąć.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ