iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault 19] problem z wymianą radia

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lio

[Renault 19] problem z wymianą radia

Post autor: lio »

Witam

Proszę o wskazówki, jak wyjąć stare radio
(renault_19 1991r). Dostęp do niego jest mocno ograniczony, a rozkręcanie deski mało intuicyjne.
Chciałbym wyciągnąć stare radio jakie tam zamontował poprzedni właściciel i wsadzić nowe.
Co i gdzie trzeba rozkręcić ? Jak się tam dostać ? Ewentualne rysunki mile widziane :)

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

jesli radio oryginalne, posiada 4 dziurki. Wloz tam 4 gwozdzie, lekko odchyl i wyciagnij...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

onej

Post autor: onej »

może pokaż zdjęcie??

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

wystarczą grubsze spinacze biurowe. W innym przypadku trzeba delikatnie podważyć cienutkim śrubowkrętem. Radio jest na pewno tylko wsuniete bez żadnego przykręcania. Mozna tez wyjąć przyciski od podnoszenia szyb, świateł, etc i tamtędy włożyć rękę i je wypchnąć.
Obrazek

lio

Post autor: lio »

no są takowe 4 dziurki, sprawdze zaraz po pracy czy to w czyms pomoze (nie przypuszczałem że to może służyć do tego)

tam cos musi blokowac, bo próbowalem wyciagnac radio wkładając łape w otwór kaseciaka
To jest "pierwsza" 19 i po wyjeciu od spodu przycisków, nie ma dostepu do radia (odgradza tunel od nawiewów)

Dziękuję za szybki odzew !!
Kupiłem żonie to auto do toczenia się, na codzień dłubie w Hondach i tam problemów nie mam, tu musze się troche obeznać :)

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

chcesz mi powiedziec ze w HONDZIE radia siedza luzno i zawsze bez zadnych "kluczykow" mozna wyciagnac ??

i stad sie biora wlasnie MITY ze RENAULT to zle auto, bo wiecznie problemy ehhhh....
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

lio

Post autor: lio »

chce powiedziec, ze czesto trzeba rozebrac czesc deski rozdzielczej/ konsoli srodkowej
i z tym nie mam problemu w swoim aucie, bo zdążylem juz je cale rozebrac i zlozyc i wiem z czym to się je, natomiast tutaj napotkałem na opór, stąd moje zapytanie na tym forum, do osób, które zetknęły się już z tym zagadnieniem
Nie chciałbym rozebrać całej deski rozdzielczej, zeby wyjąc radio, a potem dowiedziec sie, ze wystarczy odkrecic cos tu i tu lub w inny łatwy sposób dostać się do radia...

Edit:
Mincek pisze:jesli radio oryginalne, posiada 4 dziurki. Wloz tam 4 gwozdzie, lekko odchyl i wyciagnij...
no i ok :) spinaczami się nie dało w pracy, ale w domu z gwoździami poszło od razu
obyło się bez rozbierania połowy konsoli :)

dzięki za trafną podpowiedź !!

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Broov: 2009-11-19, 18:04 ]
Opcja zmień ! ! !
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 listopada 2009, 18:03 przez lio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Apropos wyciągania ... no czy to Renault, czy Honda czy inna Wołga - radio na pewno wyciąga się bez rozbierania deski :D ...
A tutaj masz takie specjalne fajne narzędzia do tych 4 dziurek:
http://allegro.pl/item744816672_klucze_ ... tanio.html
Sam takie zanabyłem, bo akurat w navi często się zdarzają.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

najważniejsze, że wyszło i nic się nie popsuło
Obrazek

ODPOWIEDZ