iparts></a>
<a href= francuskie

czy da sie podłaczyc pod fabryczny zestaw grajacy wzmacniacz

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

error1189

Post autor: error1189 »

Witam, mam pytanie co do radia i tuby JBL, mianowicie mam zamiar kupic radio clarion dobrej jakosci (500zl) do tego podlaczyc sterowanie z kierownicy i jeszcze chcialbym podlaczyc jakas fajna tube zeby bez wzmacniacza dobrze gralo a jak juz z wzmacniaczem to jaki i z jaka tuba nie musi byc niewiadomo jaka mocna tylko dobra firma i wzmacniacz tez nie za drogi. Głownie chodzi mi o to zeby nie miec klopotow z akumulatorem jak np stoje w miejscu bez zapalonego auta dlatego opcja bez wzmacniacza ;) Pozdro :P

mattey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2009, 09:54
Renault: Safrane PHII
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: mattey »

error1189 pisze:Witam, mam pytanie co do radia i tuby JBL, mianowicie mam zamiar kupic radio clarion dobrej jakosci (500zl) do tego podlaczyc sterowanie z kierownicy i jeszcze chcialbym podlaczyc jakas fajna tube zeby bez wzmacniacza dobrze gralo a jak juz z wzmacniaczem to jaki i z jaka tuba nie musi byc niewiadomo jaka mocna tylko dobra firma i wzmacniacz tez nie za drogi. Głownie chodzi mi o to zeby nie miec klopotow z akumulatorem jak np stoje w miejscu bez zapalonego auta dlatego opcja bez wzmacniacza ;) Pozdro :P

clariona odpuść bo to badziew... chyba że jakiś stary HI-END
Kup sobie starsze ALPINE CDA-7876RB radio ma wyjścia 4x50w + 2 wyjścia na wzmacniacze + sterowanie subem każdy pilot alpine jest z nim kompatybilny a radio hmmm no cóż... poezjaaaa jedno z ostatnich udanych modeli... do tego nie tube tylko jakiś subik nawet na głośniku 25cm wystarczy ze wzmacniaczem bo bez jest bez sensu... radio wyrwiesz już za 400pln na allegro

*YUBY*

Post autor: *YUBY* »

Ojej ojej koledzy...

Po pierwsze to nie montujemy tub!!! Powstają rezonanse i fale stojace wewnątrz... W dodatku sztywność tuby nigdy nie będzie taka jak sztywność dobrej skrzynki z grubego MDF'u !!!

Dobry Clarionek nie jest zły. Ale jak ty wyskakujesz z serią CDA od Alpinki to ok.

Kolego pamiętaj ze dochodza jeszcze koszta okablowania. Ważne zeby były konkretne kable zasilajace, konkretne do głosnika od wzmaka... No i nie byle jakie RCA... Minimum 3 albo 4 krotnie ekranowane...

Co do stosunku ceny do jakosci w przypadku JBLa bym pomyślał... :P

G-Boy

Post autor: G-Boy »

*YUBY* pisze:Po pierwsze to nie montujemy tub!!!
Hmm..ciekawa sugestia. Kolega jezdzil z tuba czy slyszal tylko opinie? Ja jezdzilem z tuba ponad rok, dobrze zestrojona spisywala sie tak jak tego oczekiwalem. Potem przelozylem glosnik do zamknietej obudowy i tez ladnie gralo. Tu wszystko zalezy kto jaki bas lubi i jaka muze preferuje. Tuba daje bardziej miekki bas, obudowa zamknieta krotszy i konkretniejszy.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lutego 2010, 14:05 przez G-Boy, łącznie zmieniany 1 raz.

*YUBY*

Post autor: *YUBY* »

Miałem 2 tubki, i z żadnej nie byłem zadowolony. Teraz mam zamknięta skrzyneczkę i jestem bardziej zadowolony... Tuby z reguły, mają port BS na tyle(za głośnikiem) czyli najgorzej jak może być... Najlepiej powinien port być na ściance na której jest głośnik... A ja tubki nie widziałem z portem BR z przodu... :P
Ten temat został bardziej opisany w "Polskim Car Audio"-Bartosza Nazara...

No oczywiście wszystko jest zależne w jaki typ obudowy głośnik jest włożony.. i nie kazdy głośnik pasuje do kazdej obudowy...

Ogólnie, nikomu znajomemu nie polecam kupowania tub, inwestowania w dudnienie, to lepiej wygłuszyć przednie drzwi i dołożyć kasę w przedni zestaw...
Ja wychodze z założenia... Ze gdy nie było internetu kazdy wiejski głupek pozostawał w swojej wiosce...

I cięzko jest mnie przekonać ze dobrze wykonana skrzynka z grubego mdf'u nie z jakiejś wiórówki, dobrze uszczelniona, wytłumiona, jest gorsza od tuby...


Kolego, czy mój podpis jest juz ok? Regulaminu nie mogłem znaleźć... Ale chyba rozumiem ze o jpg'a chodziło...
Pozdrawiam serdecznie...

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

G-Boy pisze:Hmm..ciekawa sugestia. Kolega jezdzil z tuba czy slyszal tylko opinie? Ja jezdzilem z tuba ponad rok, dobrze zestrojona spisywala sie tak jak tego oczekiwalem.
hehe dawno się tak nie uśmiałem, sprzęt rodem pod remizę - tam daje radę lol

Kolego tuba nie gra, tuba buczy i robi bummmm bummm a jeżeli Tobie to odpowiada to gratuluję gustu muzycznego roll

*YUBY*

Post autor: *YUBY* »

kolego malczyk2000, to już było ciut niemiłe... Miejmy jakieś granice...
Ja rozumiem ze człowiek uczy się całe życie, i do pewnych rzeczy dorasta z wiekiem... Niektórzy zwyczajnie niewiedzą co jest ważne, tak więc nie można się z ich nasmiewać, tylko wytłumaczyć... Gorzej jeśli komuś sie tłumaczy a ktoś dalej robi swoje... To już zaczyna się robić żenujące..

A chyba nie jesteśmy tu od wyśmiewania innych, tylko od doradzania, i wytłumaczenia danej osobie, czemu tak a nie inaczej...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

malczyk2000 pisze:sprzęt rodem pod remizę - tam daje radę
No coz..skoro tylko tam sie bawisz..to nic na to nie poradze. Wpadnij na zlot, przekonasz sie ze nie tylko w remizie mozna sie bawic. Co do sprzetu - nie bede sie na Tobie odgrywac za to zdanie - bo moze nie miales okazji pograc czyms porzadnym, moze markowym, a wiadomo - jak sie kupuje "tube z reala" to musi buczec. I zakladam ze stad to Twoje stwierdzenie.
Ja akurat mialem jednego z lepszych jblków, i glosniczek mimo wieku smiga u mnie do dzis w zamknietej juz obudowie - z racji ze potrzebowalem miejsca w bagazniku a nie dlatego ze "buczalo" .
malczyk2000 pisze:Kolego tuba nie gra, tuba buczy i robi bummmm bummm a jeżeli Tobie to odpowiada to gratuluję gustu muzycznego
No a ja tobie pogratuluje tej fachowej oceny i zawodostwa w dziedzinie car audio. ;) brawa

ODPOWIEDZ