iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II lift 2005r] Wymiana głośników

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chytloni
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2018, 09:47
Renault: Renault Laguna 2 FL
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

[Laguna II lift 2005r] Wymiana głośników

Post autor: Chytloni »

Witam! Od 2 tygodni jestem posiadaczem laguny 2 którą dostałem w "spadku" po tacie. Po pierwszych jazdach z kumplami zauważyłem jak bardzo słabe jest audio w tym samochodzie biorąc pod uwagę że samo w sobie nie jest za dobre oraz fakt że autko ma ten zestaw fabrycznie i nigdy nie było w nim nic wymieniane. A więc moje pytanie brzmi czy na rynku znajdę zestaw głośników do laguny który będzie pasował rozmiarem i nie będzie wymagane robienie modernizacji. Nie za bardzo się na tym wszystkim i prosiłbym o pomoc. W razie dodatkowych informacji w miarę mojej wiedzy będę starał się odpowiadać. Pozdrawiam Chytloni!
"Potrzeba jest matką wynalazków pewnie dlatego powstały Laguny 2"

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wymiana głośników [renault laguna II lift 2005r]

Post autor: kudlaty »

Jeżeli się nie znasz to warto byłoby zajechać do jakiejś firmy, która Ci taki zestaw dobierze. Generalnie filozofii dużej nie ma, musisz dobrać je rozmiarami, ale... czy to będzie ładnie grało to ciężko stwierdzić. Zależy czego oczekujesz. Kolejna sprawa to samo radio. W 99% przypadków wymiana samego radia w zupełności wystarcza do polepszenia dźwięku w aucie, dużym jednak minusem tego zabiegu jest utrata funkcjonalności fabrycznego wyświetlacza oraz pilota.

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Wymiana głośników [renault laguna II lift 2005r]

Post autor: HFaudio »

Przerabiałem temat.

Miałem scenica I phI zamontowałem tam zestaw JBL głośniki 2 drożne oraz radio Clarion efekt był mega !!! ALE

Żeby nie było za dobrze zdemontowałem wszystko przy sprzedaży. I zamontowałem głośniki po kupnie Scenica II ph1 Efekt był taki na fabrycznym radiu że na drugi dzień montowałem z powrotem oryginał .

Po pół roku stwierdziłem dorzucę mocniejszy napęd jestem elektronikiem i wlutowałem się w procesor dźwięku jak wiadomo wzmacniacz jest pod siedzeniem ,a centralka w desce rozdzielczej. Co do dźwięku były problemy z przydźwiękami itp. Co zakończyło się spaleniem procesora i musiałem kupować nową centralkę.

Aktualnie mam oryginalny zestaw jedynie wytłumione drzwi i ani myślę zmieniać na inny doceniłem oryginał Cabasse ;)

A Clarion i JBL siedzą w hondzie kumpla.

Wniosek jest taki że dobranie napędu i głośników to jest kluczowa sprawa jak i dobranie głośników względem drzwi ;)

Jeszcze polecam poszukać oryginalnego zestawu z lepszych wypasów nie wiem jaki tam masz zamontowany ;)

Mój ojciec ma Scenica II ph1 również i ma całkiem inny zestaw i gra gorzej nie pamiętam dokładnie jaki ale różni się nawet głośnikami.

Tak że poszukaj zobacz co masz założone bo fabryczne może z bardziej wyposażonej wersji są a wyjdzie zdecydowanie taniej i bez przeróbek ;)
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

ODPOWIEDZ