iparts></a>
<a href= francuskie

Cabasse Auditorium Tronic problemy

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Delvish
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2017, 08:15
Renault: Grand Scenic II
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: Delvish »

Witam posiadam od nie dawna Grand Scenica II 2.0 16v z radiem Cabasse Auditorium Tronic (+navi i sterowanie w kierownicy) i mam z nim problem, radio działa choć często słabo łapie sygnał radiowy, nie czyta żadnej płyty przyjmuje i za chwile ją wywala :( więc mam pytanie co można zrobić z radyjkiem?? chciałbym jeszcze żeby czytało mp3 wożę dzieci a one nie zabardzo chcą słuchać radia.
Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Mam też kolejny problem z tym diabelnym radiem wrrrr zakładano mi LPG i odłaczano akumulator i teraz zmieniarka a zapewne i radio żąda kodu a ja mam tylko kod do Navi i nie wiem czy to ten sam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 listopada 2017, 21:04 przez Delvish, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: kudlaty »

Płyty wkładasz oryginalne czy "nagrywane"? Zapewne da się podłączyć mp3 przez AUX. Zrób zdjęcie tego radia jak wygląda. Coś będziemy próbowali wymyślić ;)

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: HFaudio »

U mnie czyta nawet nagrywane płyty. A gdzie wkłądasz płytę do nawigacji czy do panelu radia ? Wiem pytanie banalne ale już pomagałem komuś kto do navi wkładał. W Cabasse radio jest zmieniarką CD i tam sie wkłada, trzeba wybrać opcje load i nacisnąć np. 1 i wtedy otwiera sie klapeczka i można wsadzić płytę. Co do jakości odbioru radia to chyba jest ich to słabą stroną polecam kupić antenę podwójnie nawijaną.

Co do samego systemu jak wiadomo wzmak / centralka siedzi pod siedzeniem z prawej strony z tyłu trzeba zdjąć siedzenia, okładzinę i blachę i dopiero mamy dostęp. Czekam z aliexpress na przetwornice i kanały klasy D będzie u mnie 4x50W ale prawdziwe i zrobię temat na tutaj na Forum jak przerobić aby sterowanie było jak w oryginale. W oryginalnym wzmaku mamy kostkę która dostarcza do głośników w porywach 4x 20W lub po nagrzaniu może spaść do 4x 15W.

Co do auxa uruchamiasz funkcją expert i musisz pociągnąć z tej centralki co wymieniłem przewód do miejsca gdzie sobie życzysz podłączać. tam w tej centralce rozbieramy czerwoną kostkę i w odpowiednie piny wkładamy listwę gold pin. Oczywiście też zrobie zdjęcia jak ja to wykonałem ale jeszcze jakies 2 tyg pewnie zanim paczka przyjdzie. Opiszę wszystko co będzie potrzebne aby wykożystać wszystkie sterowania stand-by czy mute które wchodzi do oryginalnego układu końcówki mocy.
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

Delvish
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2017, 08:15
Renault: Grand Scenic II
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: Delvish »

kudlaty pisze: sobota, 4 listopada 2017, 09:19 Płyty wkładasz oryginalne czy "nagrywane"? Zapewne da się podłączyć mp3 przez AUX. Zrób zdjęcie tego radia jak wygląda. Coś będziemy próbowali wymyślić ;)
Płytę wsadzałem i taką i taką, i niestety żadnej nie czyta :(

Delvish
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2017, 08:15
Renault: Grand Scenic II
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: Delvish »

HFaudio pisze: sobota, 4 listopada 2017, 09:38 U mnie czyta nawet nagrywane płyty. A gdzie wkłądasz płytę do nawigacji czy do panelu radia ? Wiem pytanie banalne ale już pomagałem komuś kto do navi wkładał. W Cabasse radio jest zmieniarką CD i tam sie wkłada, trzeba wybrać opcje load i nacisnąć np. 1 i wtedy otwiera sie klapeczka i można wsadzić płytę. Co do jakości odbioru radia to chyba jest ich to słabą stroną polecam kupić antenę podwójnie nawijaną.

Co do samego systemu jak wiadomo wzmak / centralka siedzi pod siedzeniem z prawej strony z tyłu trzeba zdjąć siedzenia, okładzinę i blachę i dopiero mamy dostęp. Czekam z aliexpress na przetwornice i kanały klasy D będzie u mnie 4x50W ale prawdziwe i zrobię temat na tutaj na Forum jak przerobić aby sterowanie było jak w oryginale. W oryginalnym wzmaku mamy kostkę która dostarcza do głośników w porywach 4x 20W lub po nagrzaniu może spaść do 4x 15W.

Co do auxa uruchamiasz funkcją expert i musisz pociągnąć z tej centralki co wymieniłem przewód do miejsca gdzie sobie życzysz podłączać. tam w tej centralce rozbieramy czerwoną kostkę i w odpowiednie piny wkładamy listwę gold pin. Oczywiście też zrobie zdjęcia jak ja to wykonałem ale jeszcze jakies 2 tyg pewnie zanim paczka przyjdzie. Opiszę wszystko co będzie potrzebne aby wykożystać wszystkie sterowania stand-by czy mute które wchodzi do oryginalnego układu końcówki mocy.
Wkładam do zmieniarki i niby przyjmuje płytę i nawet nią kręci przez chwilę a potem wywala ja na zwenątrz :( :(

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: HFaudio »

Delvish pisze: niedziela, 5 listopada 2017, 21:02
Wkładam do zmieniarki i niby przyjmuje płytę i nawet nią kręci przez chwilę a potem wywala ja na zwenątrz :( :(
Czyli do zmieniarki w sensie na środku na desce rozdzielczej ? może niestety masz laser uwalony ? nie wiem jak sie powinno zachować radio czy jakiś komunikat wyrzucić , czy wypluje płytę. Chociaż bardzo dziwne jak miałem w poprzednim moim scenicu I radio na CD to nagrywane czasami czytało czasami nie ale oryginalne nagrania zawsze czytało.
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

SzymonSa
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:03
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T

Re: Cabasse Auditorium Tronic problemy

Post autor: SzymonSa »

Witam Panów, nabyłem ostatnio Renault Espace 4 2.0T i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można aktywować funkcję AUX? Radio Fabryczne Cabasse Auditorium. Czytałem że gdzieś w bagażniku trzeba podpiąć dodatkowy kabel, sprawdziłem że ktoś przede mną dołożył taki kabel jednak i tak nic nie chcę grać. Macie Panowie jakieś sugestie?

ODPOWIEDZ