iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II] Zmiana radia z fabrycznego na niefabryczne.

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

[Clio II] Zmiana radia z fabrycznego na niefabryczne.

Post autor: 83Marcin »

Hej,
Sprawa jest taka. Fabryczne radio z Cliówki grzeje się nawet jak auto stoi w nocy na parkingu więc na 99% to jest powód, że akumulator dalej się rozładowywał. W związku z tym postanowiłem wrzucić swoje poprzednie radyjko Pioneera (kaseciak, ale gra). Dwie duże wtyczki pasują (czarna i biała) ale następnie pojawia się problem z kablem od anteny (wtyczka w radyjku z Renówki jest inna niż w Pioneerze, drugim moim Pioneerze, w radiu z Golfa i z każdego innego jakie mam na stanie). Do tego jest żółta wtyczka (obstawiam, że to sterowanie spod kierownicy), której nigdzie nie mogę wpiąć :) Głównie interesuje mnie czy jest jakaś przejściówka antenowa aby zagrało radio inne niż fabryczne? Już pomijam brak komunikacji z wyświetlaczem i brak sterowania spod kiery. Ale może nie będzie drenowało akumulatora i będzie miało lepszy zasięg niż fabrykowe ;)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Clio II] Zmiana radia z fabrycznego na niefabryczne.

Post autor: adamos111 »

Pewnie taka przejściówka Ci potrzebna do anteny.Żółta jest do pilota.

http://allegro.pl/przejsciowka-wtyk-pro ... 64253.html" target="_blank
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: [Clio II] Zmiana radia z fabrycznego na niefabryczne.

Post autor: 83Marcin »

Dzięki wielkie! Czyli tę przelotkę będę mógł kupić w zwykłym sklepie z elektroniką? Bo szkoda mi kasy na Alledrogo :) Z Pioneera wychodzą jeszcze dwa kable "remote" i "mute" ale jak widzę nie idzie ich nigdzie podpiąć więc pilota nie będzie, a w lutowanie nie chce mi się zabawiać.
W piątek nabędę przelotkę i napiszę jaki to dało efekt.


Przelotkę nabyłem dziś. Radio gra, stacje znalezione... Ciekawe jak będzie odbierało na trasie. Fabryczne gubiło lokalne stacje nawet w mieście, a to było dobre jak jeździło ze mną. No i nawet nie wygląda tak źle. Minus za brak sterowania spod kierałki :)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

ODPOWIEDZ