iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 09] Radio się nie włącza

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
szybszy
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2016, 21:02
Renault: Koleos
Silnik: 2.0dci

[Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: szybszy »

Kupiłem koleosa w którym radio nie działa albo ja nie potrafię go włączyć. Wszystkie 3 bezpieczniki jakie znalazłem są ok. Na ekranie po włączeniu radia pojawia się tylko godzina i temperatura. Po włączeniu zapłonu radio próbuje kilkukrotnie pobrać cd i to wszystko. Nie da się wsunąć płyty, nie wiem czy w środku jakaś jest czy nie. Na radio nie da się przełączyć bo nic nie reaguje na mode tez nie mogę przejsc ani telefon. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak wyjąć radio, sprawdzę numery seryjne to może jeszcze ktoś poda codę jak ma, bo ja nie mam. Ktoś coś pomoże?

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: Mogami »

Żeby wyjąć radio lub zmieniarkę (z opisu nie wynika co masz) trzeba zdjąć pionowe listwy maskujące (srebrne lub czarne), są na wcisk.
Pod nimi, po bokach radia znajdują się 2 śruby. Po ich wykręceniu kolej na "wyjmaki", szczeliny znajdziesz na dolnej krawędzi radia/zmieniarki.

depesz
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 22 października 2017, 17:16
Renault: RENAULT KOLEOS
Silnik: 2,0 DCI

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: depesz »

Witam , mam ten sam problem z radiem w Koleosie 2009 rok dodam tylko że nawigacja działa. Radio co kilka dni załączy się na jakiś czas , brak podświetlenia przycisków radia i jakichkolwiek funkcji . Radio wymienione ,bezpieczniki sprawdzone wizyta w ASO zakończona nie powodzeniem powiedzieli tyle co sam wiem . Dodam żę autko posiada system Bose. Proszę o pomoc .

mar115i
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 12:48
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 09] Radio.dziala tylko aux i cd

Post autor: mar115i »

Witam.W moim radiu dziala tylko CD. oraz aux.Brak mozliwosci zmiany ustawien.Wejscie w menu konczy sie przejsciem w trub aux.pilot przy kierownicy ma zamienione funkcje sciszanie przez przycisk bluetooth.reszta nie dziala albo po przycisnieciu przalacza sie w aux.
Moze ktos borykal sie z podobnymi problemami i znalazl na nie lekarstwo?

monds68
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 maja 2016, 15:45
Renault: Vel Satis Expression
Silnik: 3.0 dCi V6 aut.

Re: [Koleos 09] Radio.dziala tylko aux i cd

Post autor: monds68 »

mar115i pisze: sobota, 13 stycznia 2018, 20:32 Witam.W moim radiu dziala tylko CD. oraz aux.Brak mozliwosci zmiany ustawien.Wejscie w menu konczy sie przejsciem w trub aux.pilot przy kierownicy ma zamienione funkcje sciszanie przez przycisk bluetooth.reszta nie dziala albo po przycisnieciu przalacza sie w aux.
Moze ktos borykal sie z podobnymi problemami i znalazl na nie lekarstwo?
Cześć Wszystkim
Mam ten sam problem od jakiś dwóch tygodni. Przewertowałem google i nic użytecznego nie znalazłem. Jedyną rozsądną
informacje znalazłem o możliwej przyczynie takiej awarii to jeśli używało się złej kopi mapy w nawigacji. Fabryczne systemy
przechodzą po jakimś czasie w tryb awaryjny i tracą część sterowania w kierownicy i w joystickach.
Aktualnie
Vel Satis Expression 3.0 dCi V6 aut.
Koleos 4x4 privilege 2.0 dCi 173 km.

mar115i
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 12:48
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: mar115i »

Znalazłem chyba prawdopodobna przyczyne.To zalany czyms joystic nawigacji.Rozebralem go.Potencjometr kompletnie pokryty rdza i scieżki pokryte lepka ciecza.Diody podswietlajace klawisze funkcyjne nie swieca. Wyglada na to ze caly jest do wymiany. Choc gdy go odlaczylem to nie działa wyświetlacz i reszta sprzętu czyli zmieniarka i czytnik plyty z mapa który znajduje się w schowku, gdzie moim zdaniem jest serce systemu. Choć wiedza moja na ten temat jest ograniczona i jest jedynie obserwacja tego co po kolei odlaczalem. Po dokładnym oczyszczeniu potencjometru(na ile to było możliwe dzięki plynowi do czyszczenia stykow elektrycznych)joystic nie zareagowal i pewnie zwarcie poszlo uszkadzajac elementy na plytce. Mam tylko nadzieje ze nie uszkodzilo się cos jeszcze,w innych podzespołach.Mam zamiar wymienić caly element.Dam znac czy pomoglo.

mar115i
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 12:48
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: mar115i »

Co do kopii mapy.No coz,moja wyglada orginalnie.Moze ktoś wie jak je odroznic?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: VoN »

mar115i pisze: sobota, 10 lutego 2018, 14:10 Co do kopii mapy.No coz,moja wyglada orginalnie.Moze ktoś wie jak je odroznic?
Wyjmujesz płytę :) jeśli masz zwykłą płytę dostępną w sklepie to masz nagrywaną, jeśli jest taka lub podobna
Obrazek

to masz oryginał :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

sasio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 listopada 2010, 12:33
Renault: VelSatis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: sasio »

Panowie, może to Wam w czymś pomoże.
Po którejś tam nocy, nagle przestało grać radio, wszystko działało oprócz wydawania dźwięku z radia. Pojechałem do kilku elektryków to oczywiście spalone radio, sprzedali nowe, dalej cisza. Zaczęli wymyślać jakieś historie, za każdym razem kasując.
Radio raz na kilka dni zagrało ale po wyłączeniu auta, na tym graniu się skończyło.
Przeczytałem notę techniczną, gdzie są napisane możliwe rozwiązania problemów i to pomogło nakierować mnie na trop.
Był to tzw.tryb ochronny radia, w które radio wchodzi gdy wykryje jakąś usterkę, w moim wypadku "sprawdź wiązkę drzwi prawych" brzmiał trop w notach.
Okazało się że kostka drzwi zgniła i dawała zwarcie na kanały radia toteż aby nie spalić radia, radio się nie uruchamiało.
Zamiana na jakieś marketowe powodowała że wszystko było okey, inne oryginalne znowu to samo. Wymieniłem kostkę i ok

monds68
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 maja 2016, 15:45
Renault: Vel Satis Expression
Silnik: 3.0 dCi V6 aut.

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: monds68 »

mar115i pisze:Znalazłem chyba prawdopodobna przyczyne.To zalany czyms joystic nawigacji.Rozebralem go.Potencjometr kompletnie pokryty rdza i scieżki pokryte lepka ciecza.Diody podswietlajace klawisze funkcyjne nie swieca. Wyglada na to ze caly jest do wymiany. Choc gdy go odlaczylem to nie działa wyświetlacz i reszta sprzętu czyli zmieniarka i czytnik plyty z mapa który znajduje się w schowku, gdzie moim zdaniem jest serce systemu. Choć wiedza moja na ten temat jest ograniczona i jest jedynie obserwacja tego co po kolei odlaczalem. Po dokładnym oczyszczeniu potencjometru(na ile to było możliwe dzięki plynowi do czyszczenia stykow elektrycznych)joystic nie zareagowal i pewnie zwarcie poszlo uszkadzajac elementy na plytce. Mam tylko nadzieje ze nie uszkodzilo się cos jeszcze,w innych podzespołach.Mam zamiar wymienić caly element.Dam znac czy pomoglo.
Cześć
Napisz kolego jak wymątowałeś joystic nawigacji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Aktualnie
Vel Satis Expression 3.0 dCi V6 aut.
Koleos 4x4 privilege 2.0 dCi 173 km.

mar115i
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 12:48
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: mar115i »

Witam.Joystic wymontowac mozna gdy zdemontuje sie kanal srodkowy.Jest troche krecenia.Nalezy zdjac ozdobne plastikowe boczki w panelu srodkowym.Mozna je delikatnie podwazyc najlepiej czyms plastikowym,sztywnym aby nie poniszczyc.Dalej podwazamy miech dzwigni zmiany biegow.w tym momencie mamy wsztskie sruby widoczne.zapomnial bym,sa jeszcze dwie z dolu.Znajduja sie w tylnej czesci kanalu na wysokosci zakonczen prowadnic foteli.Nalezy fotele przesunac maksymalnie do przodu i mozna krecic.Nalezy zwrocic rowniez uwage przy podnoszeniu calego panelu gdyz jest on spiety zapadkami czy klipsami z pozostalymi czesciami maskowania przedniego panelu i mieszalnika powietrza.Ogolnie trzeba to robic z wyczuciem.Sam joystic przykrecony jest oczywiscie od spodu panelu.Sama jego rozbiórka jest juz latwa.Cztery srubki i zatrzaski.Nic na siłe.
Kolega SASIO napisal o trybie awaryjnym radia.Mam nadzieje ze po wymianie joystica samo wszystko powróci do normy.Czy trzeba jakies resety porobic przez podpiecie do komputera?Albo inne czary.

monds68
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 maja 2016, 15:45
Renault: Vel Satis Expression
Silnik: 3.0 dCi V6 aut.

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: monds68 »

mar115i pisze:Witam.Joystic wymontowac mozna gdy zdemontuje sie kanal srodkowy.Jest troche krecenia.Nalezy zdjac ozdobne plastikowe boczki w panelu srodkowym.Mozna je delikatnie podwazyc najlepiej czyms plastikowym,sztywnym aby nie poniszczyc.Dalej podwazamy miech dzwigni zmiany biegow.w tym momencie mamy wsztskie sruby widoczne.zapomnial bym,sa jeszcze dwie z dolu.Znajduja sie w tylnej czesci kanalu na wysokosci zakonczen prowadnic foteli.Nalezy fotele przesunac maksymalnie do przodu i mozna krecic.Nalezy zwrocic rowniez uwage przy podnoszeniu calego panelu gdyz jest on spiety zapadkami czy klipsami z pozostalymi czesciami maskowania przedniego panelu i mieszalnika powietrza.Ogolnie trzeba to robic z wyczuciem.Sam joystic przykrecony jest oczywiscie od spodu panelu.Sama jego rozbiórka jest juz latwa.Cztery srubki i zatrzaski.Nic na siłe.
Kolega SASIO napisal o trybie awaryjnym radia.Mam nadzieje ze po wymianie joystica samo wszystko powróci do normy.Czy trzeba jakies resety porobic przez podpiecie do komputera?Albo inne czary.
Dziękuję za odpowiedź, będę próbował to ogarnąć po sprawdzeniu kostek i połączeń.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Aktualnie
Vel Satis Expression 3.0 dCi V6 aut.
Koleos 4x4 privilege 2.0 dCi 173 km.

mar115i
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 12:48
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: mar115i »

Witam.Wymienilem już joystic i wszystko samoczynnie powrocilo do normy.Radio nawigacja i wszystkie fukcje dzialaja poprawnie.

Gesiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 15:04
Renault: Koleos
Silnik: 2000

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: Gesiu »

No to ja dołączę do grupy... przez parę dni radio przerywało na sekundę co kilka minut, teraz całkowicie nie gra, cały czas pali się podświetlenie nawet przy zgaszonym silniku, na ekranie tylko godzina i temperatura. na kostce cały czas napięcie 12 V...
Sasio, podeślij tę notę techniczną...

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos 09] Radio się nie włącza

Post autor: Piotr010 »

Witajcie u mnie radio gra tylko prze minute i cały czas pipka. Muzyka ze zmieniarki leci,a w tle pipka i radio się wyłącza... na ekranie jest tylko mapa, temp, i godzina, brak radia, sterowanie z kiery działa. Bezpieczniki znalazłem tylko 2 pod kierownicą i są sprawne.
Rozwiązano, wymiana tuneru na nowy I po sprawie.

ODPOWIEDZ