iparts></a>
<a href= francuskie

[ Espace 08 r] - Wymiana oleju w silniku

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
isia2005

[ Espace 08 r] - Wymiana oleju w silniku

Post autor: isia2005 »

Witam, czy wymiana oleju w silniku Espace 4 z 2008 r. odbywa się tak samo jak w innych samochodach?
Może dziwne pytanie ale to mój pierwszy francuz do tej pory miałam samych włochów :P .

A jak jest z olejem w skrzyni biegów. Wymieniać czy nie i po ilu kilometrach? Samemu czy do dobrego mechanika?

Lubię grzebać przy autach ale najpierw muszę poczytać co i jak :P

Pozdrawiam forumowiczów ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 marca 2014, 12:23 przez isia2005, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
audiofilik22
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: środa, 5 lutego 2014, 20:23
Renault: clio I
Silnik: 1.4 benz.
Lokalizacja: Łódź

Re: [ Espace 08 r] - Wymiana oleju w silniku

Post autor: audiofilik22 »

Tak samo jak w każdym aucie. Ale ja osobiście polecał bym wyciągnięcie oleju przy po mocy zlewarko-wysysarki. Nie które warsztaty posiadają to urządzenie. Pracuje w warsztacie i z doświadczania mogę powiedzieć że tą metodą można usunąć więcej starego oleju niż tradycyjnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [ Espace 08 r] - Wymiana oleju w silniku

Post autor: Maciej R21 »

W skrzyni warto wymienić olej lecz nie należy z tym przesadzać. Oczywiście w serwisie powiedzą że nie trzeba go wymieniać ale jest rzeczą oczywitą że nie ma oleju który się nie zużywa :] i nie zanieczyszcza.
Olej do skrzyń renówkowych musi być ściśle taki jak zaleca instrukcja , bo sa to oleje specjalne i mimo iż inne firmy posiadają oleje o tych samych klasyfikacjach , do skrzyń renówkowych należy lać ELFa .
Obrazek

ODPOWIEDZ