iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna I phII '00 1.8 16V f4p] - zatarty silnik - czy możliwy swap na f4r ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Powers
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 15 lipca 2017, 01:45
Renault: Laguna I phII
Silnik: 1.8 16V f4p

[Laguna I phII '00 1.8 16V f4p] - zatarty silnik - czy możliwy swap na f4r ?

Post autor: Powers »

Witam forumowiczów,

Pytanie do was bo internety mi nie podpowiedziały za wiele :( Mam u siebie w lagunce do wymiany silnik. Internet po wpisaniu modelu silnika, naprowadza mnie na ten silnik ale z laguny II. Chciałbym się upewnić przede wszystkim czy to jest ten sam silnik.

Ale główną sprawą o którą chce zapytać to to, czy da się zrobić bezboleśnie swap silnika z f4p na f4r (czyli na 2.0 16v). Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, podobni różnią się budową głowicy i skokiem. Czy ktoś z was wie jak się sprawa ma ? Czy taki silnik wgl by pasował. Jeśli tak to czy przy takim swapie (wiadomo że komputer od razu trzeba nowy) trzeba wymieniać cały osprzęt (alternator itd itp.) czy to co jest to pasuje. To co i od razu będę wymieniał to pompa wody i rozrząd więc tego pod uwagę nie biorę.

Dajcie znać co sądzicie :) i z góry dzięki za pomoc :D

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna I phII '00 1.8 16V f4p] - zatarty silnik - czy możliwy swap na f4r ?

Post autor: kudlaty »

Generalnie wszystko się da, ale generalnie oprócz silnika będziesz potrzebował zmienić wiązkę, kompa, skrzynię biegów, nie wiem czy pompa paliwa jest taka sama. To tak pokrótce. Co do samego mocowania może się okazać, że jakaś łapa jest lekko przesunięta i wtedy rzeźba. Nie wiem czy gra warta świeczki. Generalnie wszystko zależy od tego ile masz na to pieniędzy, bo zrobić można wszystko ;)

ODPOWIEDZ