iparts></a>
<a href= francuskie

[ LAGUNA 2002r F4R 135KM] Zwykłe koło zamiast KZFR

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pimpirimpi
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 24 października 2015, 11:44
Renault: Laguna2ph1
Silnik: 2.0 16v 135km

[ LAGUNA 2002r F4R 135KM] Zwykłe koło zamiast KZFR

Post autor: pimpirimpi »

Witam kolegów.
Z góry zaznaczam, że proszę o wypowiedź tylko osoby, które rzeczywiście mogą pomóc. Za teksty w stylu "jak Cię nie stać na Lagunę to se kup malucha" z góry dziękuję. Prześledziłem portal najstaranniej jak tylko potrafiłem, ale nie odnalazłem podobnego wątku więc jeżeli ktoś już to poruszał serdecznie proszę o odnośnik i przepraszam. W "goglu" również brak informacji.

Renault LAGUNA II
2.0 16V 135 KM; F4R ze zmiennymi fazami rozrządu.
Zauważylem, że silnik ten niewiele się różni od swojego starszego brata bez zmiennych faz rozrządu. Starszy typ silnika miał na wałkach rozrządu dwa zwykłe koła. W moim silniku jest jedno zwykłe, a drugie że zmiennymi fazami.
I tu moje pytanie. Czy da się zastąpić KZFR zwykłym kołem zębatym? Domyślam się, że musiałbym zaślepić otwór z olejem do sterowania KZFR. Ale najważniejsze pytanie: Czy takie koło pasowało by na obecny wałek?
Czy po takiej operacji silnik mógłby pracować poprawnie?
Czy ktoś z was już to robił.

KZFR jest drogie i wymaga zbyt częstej dla mojego portfela wymiany. Zwykłe koło kosztuje około 80zł i liczę, że już bym go nie zużył oraz oszczędził bym sobie problemów na przyszłość. Domyślam się, że straciłbym nieznacznie na mocy, ale nie przeszkadza mi to. Najważniejsze jest by cała akcja nie miała negatywnego wpływu na silnik.
Czekam na wasze sugestie.

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwykłe koło zamiast KZFR F4R 135KM LAGUNA 2002r

Post autor: Oji »

zmienić to pewnie da sie zmienić pytanie czy zabawa z elektronika - bo trzeba przecież zmienna fazę wyłączyć jakoś wyniesie pewnie dobrych parę zl - więcej niż wydasz na kolo zmiennej fazy;)
Nie mam PL liter - komputer US

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[ LAGUNA 2002r F4R 135KM] Zwykłe koło zamiast KZFR

Post autor: kudlaty »

Koło kosztuje max 500zł a wymienia się je co 2-3 wymiany rozrządu lub rzadziej więc na dobrą sprawę koszt nie jest duży. Sama zamiana jest możliwa ale nie jestem przekonany co do poprawności działania potem.

Zastanawia mnie tylko jedno. Po co?

ODPOWIEDZ