iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III] Wymiana, naprawa ogranicznika drzwi kierowcy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
xplone

[Laguna III] Wymiana, naprawa ogranicznika drzwi kierowcy

Post autor: xplone »

Aby zabrać się za taką naprawę najpierw należy kupić nowe tulejki plastikowe na allegro są dostępne do laguny I i II pasują również do Laguny III. Rozbierany boczek drzwi kierowcy, będziemy potrzebowali klucz 10, torx 35,30 i 20 albo 15 nie pamiętam :) Mamy do odkręcenia 4 śruby, reszta to zatrzaski. Dolną część szarpiemy do siebie potem całość ściągamy do góry i wychodzi cały boczek. Odłączamy sobie przewody od lampki, sterownika okien i linkę klamki boczek możemy swobodnie położyć obok. Odkręcamy ogranicznik od drzwi klucz 10 i torx 35. Lekko odchylamy matę osłaniającą i przez tą dziurę wyciągamy ogranicznik. Po kupnie tulei instrukcję ich wymiany otrzymamy wraz z nimi, ogólnie wymiana tulei jest bardzo prosta należy wybić trzpień i wymienić tuleję. Po wymianie na nowe tuleje ogranicznik działa jak w nowym aucie znów ma mocne zatrzymania i w co najważniejsze nie strzela :) Przed zamontowaniem całość najlepiej jest wymyć w benzynie ! uwaga nie należy smarować tulei smarem ani żądnym innym preparatem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
galerie allegro

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Laguna III] Wymiana, naprawa ogranicznika drzwi kierowc

Post autor: VoN »

Kurde ! Nie wiedziałem że można kupić same tulejki :D słyszałem że ludzie dotaczają, dorabiają ale kupno gotowych... da mnie relewka!
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

xplone

Re: [Laguna III] Wymiana, naprawa ogranicznika drzwi kierowc

Post autor: xplone »

Najlepsze w tym wszystkim że sztuka takiej tulei kosztuje 5 zł, czyli koszt regeneracji za części to tylko 10zł, nowy ogranicznik w ASO 170-190zł

ODPOWIEDZ