iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane, Scenic i inne] Wymiana, demontaż szkła lusterka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Megane, Scenic i inne] Wymiana, demontaż szkła lusterka

Post autor: kudlaty »

Jako, że jestem po a miałem pod ręką aparat to postanowiłem zrobić takiego mini manuala ;)

Potrzebne nam będzie:

1. Obrazek
Nowe szkło (kupiłem na allegro za 35zł, jak widać z Tajwanu :) ), podgrzewane i asferyczne

2. Obrazek
Cienki płaski śrubokręt/nóż

3. Obrazek
Miernik

4. Obrazek
Browarek :D

Ja zacząłem od rozebrania trójkąta i dobrania się do kostki. Czasami zdarza się, że przewody w kostce się luzują i nie działa :) Trójkąt jest wsadzony na wcisk na trzech "bolcach".
ObrazekObrazek
Po zdjęciu plastiku ukazuje nam się kostka
Obrazek
Sprawdzamy czy kable są ok, czy któryś nie odpadł itp, jeżeli jest wszystko cacy składamy i bierzemy się za szkło. Odchylamy szkło maksymalnie w lewą stronę (najlepiej elektrycznie aż będzie opór). Bierzemy do ręki płaski przedmiot/nóż i podważamy w prawym górnym rogu.
Obrazek
Staramy się włożyć nóż tak głęboko jak się da do środka. Trzeba to robić delikatnie i !ASEKUROWAĆ! szkło od dołu. Powinno nam odskoczyć z zaczepów po paru ruchach. Jak odskoczy całkiem to nie szarpiemy, bo urwiemy kabelki ;) trzeba odpiąć wtyczki
Obrazek
Po odpięciu złapałem miernik w rękę i sprawdziłem czy szkło przewodzi prąd, niestety lipton więc odłożyłem na bok. Bierzemy nowe szkiełko i zapinamy wtyczki. Ja zanim jeszcze zapiąłem szkło włączyłem grzanie aby sprawdzić czy nowe działa. Potem zapinamy szkiełko na to okrągłe mocowanie i delikatnie dociskamy aż się zatrzaśnie. Wsiadamy do środka, ustawiamy i włączamy grzanie. DZIAŁA!
Obrazek
Cieszymy się ekstra samodzielną robotą :D Kończymy piwo i tyle ;)

edit: zapomniałem o najważniejszym, za to najlepiej zabierać się w ciepłej porze roku tak żeby szkło nie było namarznięte bo może pęknąć. Nie każdy wymienia całe szkło, są tacy co naprawiają stare, więc lepiej żeby nie pękło :P

samouk

Re: [Megane, Scenic i inne] Wymiana, demontaż szkła lusterka

Post autor: samouk »

wczoraj w nocy jakiś bałwan wyrwał mi lusterko z częścią kabelków
czy mogę prosić o jakieś sugestie, jak zamontować i podłączyć takie lusterko w megane 2000rok, 1900dcm
proszę o pomoc

ODPOWIEDZ