iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I Ph I] wymiana filtrów powietrza ,kabinowego ,świec

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

[Megane I Ph I] wymiana filtrów powietrza ,kabinowego ,świec

Post autor: andrzej27r »

korzystając dziś z wolnej chwili ,postanowiłem spłodzić małego manula ,akurat może się komuś przyda :mrgreen: :/
Obrazek
1.Wymiana świec zapłonowych.
Do mojej Megane zakupiłem świece Świece zapłonowe kpl. 4 szt. - VL32 BCPR5ES NGK ,mam zaufanie do świec tej firmy ,i jak narazie mnie nie zawiodły ;-)
Przed wymianą swiece dobrze jest ,wyczyścić-usunąć nagromadzony wokół świec brud ,owady 8-) i inne znaleziska ,jak ktoś niema czym dmuchąć to można ręcznie czymś wydłubać ten brud ,bo po co ma wlecieć do środka :mrgreen: . Do wykręcenia świec użyłem zwykłego łamanego klucza za całe 5 zł :mrgreen:
ObrazekObrazek
2. Wymiana filtra powietrza .
Do Megane z rocznika 98 z silnikiem k7M 1,6 ,należy zakupić filtr o numerze Renault 7701348175 lub zamiennik np filtrona AR275,czy purflux A416 (126mm x 85mm x 219 mm ) ,warto zmierzyć sobie wysokość filtra ,oraz średnicę wewnętrzą przy zamawianiu nowego filtra .
Wymiana jest banalna ,polega na wykręceniu z obudowy filtra powietrza 4 wkrętów i wymianie zużytego wkładu ,ja dodatkowo jeszcze całą puszkę w środku czyszczę ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
po zamontowaniu nowego filtra zakładamy pokrywę i przykręcamy ją do obudowy .
3.Wymiana filtra kabinowego ,przeciwpyłkowego.
Aby wymienić filtr przeciwpyłkowy ,należy najpierw ,zdjąć pokrywę z podszybia
Obrazek
Po zdjęciu pokrywy pojawi nam się obudowa filtra przeciwpyłkowego ,aby wyjąć filtr należy odkręcić 2 torxy z pokrywy obudowy .
ObrazekObrazek
Obrazek
Po wyjęciu filtra można obudowę w środku wyczyścić ,bo napewno trochę brudu się tam zebrało . Przed zakupem filtra należy zmierzyć stary filtr albo dobrać z katalogu ,ja wybrałem filtr węglowy do modelu z klimatyzacją : Aster CF2382 o wymiarach 250mm/190mm/19mm poprzednio miałem filtr filtrona K1030 ,przy wkłądaniu nowego filtra należy umieścić go zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza-strzałki na filtrze powinny być umieszczone :-D
Obrazek
Następnie zakładamy pokrywę ,skręcamy 2 torxami i zakładamy podszybie .15 minut spokojnie wystarczy na wymianę wszystkiego .Powodzenia
Mam nadzieję ,że temat poprawnie umieściłem .Pozdrawiam

ODPOWIEDZ