iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.9 DCI] Ustawianie tempomatu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Maxi

[Megane II 1.9 DCI] Ustawianie tempomatu

Post autor: Maxi »

Drodzy forumowicze jak ustawia się tempomat w megane II 1.9 DCI wiem tylko tyle, że przyciski od niego znajdują się na kierownicy ale co i jak dalej to nie mam pojęcia, a więc proszę o pomoc! Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 września 2008, 13:35 przez Maxi, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Po lewej kolo kierownicy obok regulacji sciemniania podswietlenia zegarow masz przelacznik z zegarkami - przelaczasz i swieci sie zielona kontrolka na liczniku - to tempomat - jedziesz, ustawiasz predkosc poprzez wcisniecie R lub wylaczasz go przez nacisniecie O. ZDEJMUJESZ NOGE Z PEDAŁU PRZYSPIESZENIA i wio.... +/- sluza do zwiekszania/zmniejszania wybranej predkosci. Tempomat wylacza sie przy zmianie biegu lub hamowaniu oraz w momencie zbyt duzego wzniesienia jesli komp nie jest w stanie zapewnic utrzymania predkosci. To tyle z dzialania tempomatu.

OGRANICZNIK PREDKOSCI - przelacznik ktorym WLACZALES wogole dzialanie tempomatu - przelaczasz na dol - pali sie pomaranczowa lampka - i od tej pory mozesz sobie ustalic np max predkosc z jaka auto pojedzie - np 50km/h i w przedziale tej predkosci mozesz operowac pedalem przyspieszenia. Auto pojedzie wtedy max 50km/h. W razie potrzeby naglego przyspieszenia - WCISKASZ DO KONCA pedal przyspieszenia - na koncu czuc taki opor i przeskok - za tym przeskokiem pedału nastepuje wylaczenie ogranicznika predkosci i aby go ponownie aktywowac - naciskasz R lub O do wylaczenia. Aby calkowicie wylaczyc tempomat/orgranicznik - wylaczasz przyciskiem wspomnianym wczesniej - u boku po lewej . To tyle - jak co to pytaj ;)

aha..obie funkcje, tak samo jak wskazywanie spalania chwilowego itp..dzialaja w megankach od 30km/h.

Maxi

Post autor: Maxi »

W takim razie jutro popróbuje tych kombinacji. Dzięki za obszerną odpowiedź. W razie gdyby mi coś tykło będę pytał dalej:-) Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ