iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I 96]Jak zmienic Led i tarcze zegarow?Jak rozebrac d

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

[Megane I 96]Jak zmienic Led i tarcze zegarow?Jak rozebrac d

Post autor: xluki »

Witam. Mam pytanie... Jak rozebrac deske aby dobrac sie do zegarow? Jak je rozebrac zeby wymienic podswietlenie i tarcze zegarow? Jakie zarowki pasuja? Jakie sa seryjne zarowki (biale czy pomaranczowe)?

Bardzo prosze o pomoc. Chce wymienic zarowki na LED'y :) tylko ze nie wiem jak sie za to zabrac...

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Półka.
Zdejmujesz maskownice głośników na górze pociągając je do góry. Pod każdą jest jeden torx. Odkręć. Razem 2 szt. Łap za brzeg półki, szarpnij w górę. Jak odskoczy poprostu wyciągnij. Deski już nie ma.
Zegary.
Widzisz je przed sobą. Są przykręcone trzema torxami. Odkręcasz. Delikatnie odciągaj zegary. Za nimi są wiązki kabki. Trzeba je odpiąć, ale żeby to zrobić musisz wyluzować zabezpieczenia. Są na zasadzie zawiasów. Po jednym na każdą wiązkę. Wyjmujesz całe zegary.
Tył.
Masz tam żarówki. Wszystkie w oprawkach 1,2 W białe. Chcesz to wymieniaj. Ja bym pozostawił.
Przód.
Musisz zdjąć szybę z obudową. W tym ceku przekręcasz zegary tyłem do góry. Odkręcasz kilka torxów (srebrny kolor). Nie odkręcaj tych które są przy białych, plastikowych, wystających elementach. Jak je zobaczysz załapiesz o co mi chodzi. Obudowę masz już zdjętą. Dobrze mieć pińcetę. Podkładasz ją pod wskazówkę i ciągniesz na zasadzie wyłamania do góry. Ciężko schodzą, ale schodzą. Masz 4 sztuki. Jak zdejmiesz to jesteś prawie w domu.
Tablica.
Tablica zegarów pod wskazówkami to folia PP o grubości ok 0,3 mm malowana. Od spodu jest samoprzylepna. Poprostu musisz ją odkleić.
Składanie.
Browar i czytaj od tyłu.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: xluki »

Znalazlem na Allegro tarcze do mojej Megi biale i mozna sobie podswitlenie wybrac , moze zostawie te oryginalne i tylko tarcze z niebieskim? Co ty na to?
Podam link : http://moto.allegro.pl/item443033621_bi ... ersje.html

I tak mi sie jedna zarowka przepalila w zegarach i podswietleniu ogrzewania :P
Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Można, ale mnie szkoda byłoby kasy.

Silver

Post autor: Silver »

Ja osobiście xenonów nie mam :/ ale koleżance sąsiadka wjechała w przód astry 2 i jak robić to dobrze, kupiła Angel Eyes czy jakoś tak i wstawiła xenony, nie tylko ładnie wyglądają i ładnie świecą ale oświetlają naprawde lepiej, dalej i szerzej. Ja nie będę robił bo w marcu wymieniam auto ale w nowym napewno zrobie :D Polecam banan

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Ojentujecie się ile żarówek jest w zegarach? i one są 1,2W?
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

ODPOWIEDZ