iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II ]Jaki filtr do klimy + wymiana

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
GraVeR

[Megane II ]Jaki filtr do klimy + wymiana

Post autor: GraVeR »

Witajcie,
Moze taki temat juz istnieje, ale zalezy mi na czasie, otoz bede napelniac klimatyzacje, lecz mowili zebym wymienil pierw filtr, powiedzcie mi o ktory filtr chodzi i ile kosztuje on z wymiana?

Pozdrowienia!!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 lipca 2010, 15:16 przez GraVeR, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Filtr przeciwpyłkowy zwany też kabinowym. Koszt ok. 40zł wymiana we własnym zakresie.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

GraVeR

Post autor: GraVeR »

Dzieki Ci serdeczne ! :)


a ze tak sie spytam, wymienic sam dam rade? Bo patrze po necie on jest gdzies za schowkiem czy jak, ale jakos nie moge ogarnoac jak tam sie dostac.


Pozdrowienia

G-Boy

Post autor: G-Boy »

GraVeR, a mam Ci paskiem po dupsku dac? Cholera, tyle czasu z nami tu jestes, a dalej nie wiesz do czego sluzy ogolny dzial a do czego renotech :P

Zeby filtr wymienic, musisz wyjac schowek (tak przynajmniej niczego nie polamiesz przy wymianie). Odkrecasz 5 torxow (dostepnych po otwarciu schowka pasazera, i zdjeciu bocznego panela z wylacznikiem poduszki - podwaz i wyjdzie). Potem schowek wyciagasz, filtr masz w tylnej czesci po lewej (schowany tak jakby za centralna konsola,) pamietaj jak bedziesz wyjmowal stary filtr, tak samo wloz nowy. Przy wymianie, jak masz mozliwosc - wyciagnij odkurzaczem z tej kieszeni gdzie filtr siedzi - liscie, piasek - zawsze tam sie cos nazbiera, a jak nie - to chociaz reka wygarnij. Zakladasz filtr , wsuwasz schowek, przykrecasz srubki i cieszysz sie swiezym powietrzem.

Ostatnio mialem okazje bawic sie filtrem z weglem aktywnym - sa 3x drozsze od normalnych, ale za to zadne zapachy nie przedostaja sie do auta (spaliny, dym z ogniska itp - nic nie czuc w aucie :) ) . Ale to juz jako ciekawostke podaje.

GraVeR

Post autor: GraVeR »

AAA G-BOy, jak piasek po dupsku daje przyjemnosc to skorzystam :P:P:P:P brawa woot viva

A tak na powaznie, to tak jak pisalem na szybkiego, ale to sie juz nie powtorzy:) to dzieki wielkie za pomoc, wyglada na to ze da rade samemu to zrobic, po co placic 50zł za wymiane prawda?


Pozdrowienia!!!

G-Boy

Post autor: G-Boy »

GraVeR pisze:jak piasek po dupsku daje przyjemnosc to skorzystam
aa..to ty z tych? To ja bede sadysta i Ci nie dam paska :P
GraVeR pisze:po co placic 50zł za wymiane prawda?
Poto, zeby klubowicze pracujacy w aso mieli z czego zyc :D

ODPOWIEDZ